0

Smartfony OnePlus cieszą się dużą popularnością wśród osób dla których najważniejsze są najwyższa wydajność, wysoka płynność działania oraz stosunkowo niska cena. Już 14 maja swoją premierę będą miały dwa nowe modele tego producenta – OnePlus 7, oraz model z dopiskiem “Pro” w nazwie.

Sercem OnePlus 7 będzie procesor napędzający większość tegorocznych flagowców – Qualcomm Snapdragon 855.  Jest to jednostka wykonana w 7nm procesie technologicznym, składająca się z ośmiu rdzeni (jednego Kyro Gold o taktowaniu 2,8 GHz, trzech Kyro Gold 2,4 GHz i czterech bardziej energooszczędnych o taktowaniu 1,8 GHz). Procesor ten będzie wspierany przez 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczonych będzie 128 GB lub 256 GB. Bateria będzie miała pojemność 3700 mAh. Szybkie uzupełnienie energii umożliwi autorska technologia producenta – Wrap Charge o mocy 20W. Taki sam akumulator posiada ubiegłoroczny OnePlus 6t.

Podobny jak we wcześniejszym modelu jest także design OnePlus 7. Na froncie znajdzie się wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,41 cala, o proporcjach 19,5:9, otoczony stosunkowo wąskimi ramkami. Będzie się on charakteryzował rozdzielczością Full HD+ W jego górnej części będzie umieszczone niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody, mieszczące kamerę do selfie o rozdzielczości 16 Mpx. Z przednim panelem, podobnie jak w poprzedniku, będzie zintegrowany skaner odcisku palca.

Na pleckach OnePlus 7 znajdzie się podwójny aparat. Główny obiektyw będzie pozwalał na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 48 Mpx, a wspomagać ma go dodatkowy obiektyw 5 Mpx służący do zbierania danych o głębi.

Po wyjęciu z pudełka OnePlus 7 ma działać pod kontrolą Androida 9 Pie z najświeższą wersją nakładki producenta Oxygen OS. Jednym z udoskonaleń w stosunku do OnePlus 6t jest obecność głośników stereo. Na pokładzie nie zabrakło również złącza USB typu C. Niestety producent nie zdecydował się na zastosowanie gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm. Podobnie jak w poprzednich latach, także najnowszy model OnePlus nie będzie posiadał żadnego certyfikatu wodoszczelności.

Wiele wskazuje na to, że cena OnePlus 7 będzie nieco niższa niż w przypadku OnePlus 6t, za którego podstawową konfigurację obecnie trzeba zapłacić 549 Euro.

Źródło: PhoneArena

Galaxy M40 – Samsung szykuje wydajnego średniaka

Wcześniejszy wpis

OnePlus 7 Pro – wszystko co wiadomo tydzień przed premierą

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy