0

14 maja swoją premierę będą miały nowe urządzenia OnePlus. Pierwszy raz w historii firmy, obok podstawowego modelu OnePlus 7 zadebiutuje jego ulepszona wersja – OnePlus 7 Pro, charakteryzująca się jeszcze wyższą wydajnością, oraz zastosowaniem kilku innowacyjnych technologii.

Wygląd OnePlus 7 Pro nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z podstawowym modelem. Niemal cały front urządzenia będzie wypełniał wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,7 cala z mocno zagiętymi krawędziami. Będzie on miał rozdzielczość QHD+ (3120 x 1440 pikseli) i zostanie z nim zintegrowany skaner odcisku palca. Cechą charakterystyczną tego panelu będzie podwyższona do 90 Hz częstotliwość odświeżania obrazu (standardowy wyświetlacz w telefonie charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz). Ramki otaczające wyświetlacz będą wyjątkowo wąskie. Nie będzie również żadnego wcięcia – pojedynczy aparat do selfie o rozdzielczości 16 Mpx będzie wysuwał się na specjalnym module z górnej krawędzi.

Mirror Grey

Na pleckach OnePlus 7 Pro znajdzie się potrójny aparat. Główny obiektyw będzie się charakteryzował rozdzielczością 48 Mpx i światłem f/1.6. Będzie on wspierał zarówno optyczną, jak i cyfrową stabilizację obrazu. Parametry te mają pozwolić na wykonywanie bardzo dobrych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Drugi obiektyw będzie miał szerszy kąt widzenia i rozdzielczość 16 Mpx. Trzeci z zastosowanych sensorów to teleobiektyw o rozdzielczości 8 Mpx zapewniający 3-krotny zoom optyczny.

Almond

Sercem urządzenia będzie topowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 z grafiką Adreno 640. Do sprzedaży trafią wersje wyposażone w 6 GB, 8 GB i 12 GB pamięci RAM.  OnePlus 7 Pro będzie pierwszym telefonem wyposażonym w kości pamięci w nowym, szybszym standardzie UFS 3.0, który trafi do sprzedaży. Na dane użytkownika przeznaczonych zostanie 128 GB lub 256 GB. Bateria będzie miała pojemność 4000 mAh. Telefon będzie wspierał szybkie ładowanie o mocy 30W. Po wyjęciu z pudełka OnePlus 7 Pro będzie działał pod kontrolą Androida 9 Pie z nakładką Oxygen OS.

Nebula Blue

W sprzedaży znaleźć mają się trzy ciekawe wersje kolorystyczne, nazywane ”Mirror Grey”, “Nebula Blue “ i “Almond”. Wersja wyposażona w 6 GB RAMu i 128 GB miejsca na dane ma kosztować około 700 Euro, konfiguracja 8+256 GB – 750 Euro, a cena najdroższej konfiguracji z 12 GB pamięci RAM najpewniej przekroczy 800 Euro.

Źródło: PhoneArena

OnePlus 7 – wszystko co wiadomo tydzień przed premierą

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi A3 i Mi A3 Lite będą świetnie wyposażone

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy