0

W ostatnich tygodniach prym jeśli chodzi o nową technologię przede wszystkim wiodą składane smartfony. Zarówno Samsung jak i Huawei zapowiedzieli już swoje urządzenia, natomiast najpewniej w niedalekiej przyszłości poznamy kolejne nowe urządzenia korzystające z tego rozwiązania. Jednak koreański producent ma w zanadrzu inne równie ciekawe technologie. Większość producentów sprzętu mobilnego stara się doprowadzić, by wyświetlacz stanowił 100% frontu urządzenia. Do tej pory stosowano różne sztuczki – między innymi notcha, otwory w ekranie, różne slidery czy wysuwane aparaty. Całość w większym czy mniejszym stopniu pozwala na zbliżenie się do granicy 100% bezramkowego wyświetlacza, jednak to co szykuje Samsung może rozwiązać problem raz na zawsze.

Według przeciekowych informacji Samsung chce pod wyświetlaczem ukryć wszystkie czujniki i również aparat do selfie. Rozwiązanie o tyle ciekawe, że wówczas nie trzeba byłoby się bawić w slidery czy inne rozwiązania, a wystarczyłoby wykorzystanie tej technologii, by na froncie był tylko wyświetlacz. Ciekawym posunięciem jest również fakt, że aparat i czujniki podobnie jak czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran uruchamiałyby się tylko wtedy gdy korzystalibyśmy z nich.

Powiem szczerze, że takie rozwiązanie mocno mnie zainteresowało i mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy je w seryjnie produkowanych urządzeniach. Jak na razie Samsung zmaga się z problemami technicznymi związanymi ze składanym smartfonem i myślę, że rozwiązanie całej zagwozdki może nieco zająć koreańskiego producentowi. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Lepsze od notchy czy sliderów?

Źródło: pocketnow.com

Samsung Galaxy Note 10 z mocniej zakrzywionymi krawędziami wyświetlacza

Wcześniejszy wpis

Sennheiser Momentum On-Ear Wireless – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy