0

Magia liczb zawsze dobrze wpływa na zainteresowaniem urządzeniem. Jakiś czas temu producenci sprzętu mobilnego ścierali się na tle ilości pamięci RAM czy ilości rdzeni w procesorze zaimplementowanym na telefonie. Ostatnie miesiące to przede wszystkim walka producentów na ilość dodanych aparatów głównych do telefonu i kilka mniejszych batalii. Jak w takim razie te wszystkie potyczki i starcia pomiędzy markami, modelami poszczególnych firm miały przeniesienie na sprzedaż smartfonów w ubiegłym roku? Powiem szczerze, że dużych zaskoczeń nie ma, choć mimo wszystko część urządzeń, które znalazły się w zestawieniu z całą pewnością można nazwać niespodzianką.

Jak widzicie na załączonym powyżej wykresie zbyt dużego zróżnicowania jeśli chodzi o producentów smartfonów nie ma. Prym od wielu lat wiedzie Apple ze swoimi iPhone’ami. W ubiegłym roku początek zestawienia otwierają iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone 7 czyli tak właściwie modele starsze sprzed dwóch trzech lat. Później na piątej pozycji osamotniony Xiaomi Redmi 5A czyli najtańszy z całego zestawienia model, a także flagowiec od Samsunga czyli Galaxy S9. Kolejne pozycje należą ponownie do giganta z Cupertino czyli iPhone XS Max oraz iPhone XR, a całe top 10 zamykają dwa smartfony od koreańskiego producenta. Według analityków z Counterpoint pierwsze trzy iPhone’y z zestawienia sprzedały się w okolicach 100 milionów egzemplarzy, natomiast ubiegłoroczne modele po 16 milionów każdy.

Podsumowując, w zestawieniu najlepiej sprzedających się smartfonów można znaleźć aż 6 modeli od Apple’a, trzy Samsunga i tylko jeden Xiaomi. Powiem szczerze, że jedną z największych zaskoczeń całego zestawienia jest z całą pewnością brak Huawei, który mimo iż sprzedaje ogromne ilości smartfonów nie mógł się pochwalić tak dużą ilością sprzedanych telefonów. Drugim wielkim nieobecnym jest Oppo, które na świecie święci tryumfy, natomiast w zestawieniu nie został on uwzględniony.

Dajcie znać co sądzicie o całym zestawieniu? Jesteście w posiadaniu, któregoś z wymienionych modeli?

Źródło: gsmarena.com

Mamy nowe informacje na temat Xiaomi Mi Band 4

Wcześniejszy wpis

Huawei MateBook E – tablet i laptop w jednym

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy