0

Już od dłuższego czasu producenci urządzeń mobilnych starają się aby wyświetlacz w ich telefonach zajmował jak największą część przedniego panelu. Jednym z elementów, który uniemożliwia uzyskanie pożądanego efektu jest kamera do selfie. Pierwszym telefonem z wysuwanym aparatem, który trafił na rynek było Vivo NEX. Od tego czasu doczekaliśmy się wielu modeli wyposażonych w taki mechanizm, często w nieco zmodyfikowanej formie, jak na przykład w zaprezentowanym niedawno Oppo Reno. Wszystko wskazuje na to że już niedługo do grona producentów, którzy wprowadzają na rynek takie rozwiązanie dołączy Huawei. Do sieci trafiły zdjęcia, które przedstawiają Huawei P Smart Z.

Urządzenie będzie wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 6,59 cala o rozdzielczości Full HD+. Ekran będzie charakteryzował się proporcjami 19,5:9 i nie znajdzie się na nim żadnego rodzaju wcięcie. Pojedyncza kamera do selfie będzie wysuwała się z górnej krawędzi i będzie miała rozdzielczość 16 Mpx. Na grafikach widzimy że wszystkie otaczające wyświetlacz ramki będą wąskie, ale ta na dole będzie nieco grubsza niż pozostałe.

Na grafikach widzimy, że Huawei P Smart Z będzie wyróżniał się pleckami, których górna część będzie matowa, a dolna bardziej błyszcząca. Użytkownicy będą mogli zdecydować się na czarną, niebieską lub zieloną wersję kolorystyczną. Z tyłu urządzenia znajdzie się skaner odcisku palca i podwójny aparat główny z obiektywami o rozdzielczościach 16 Mpx i 2 Mpx.

Sercem Huawei P Smart Z będzie, doskonale znany z innych średniaków tego producenta, procesor Kirin 710. W tym modelu będzie on współpracował z 4 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane użytkownika. Bateria będzie miała pojemność 4000 mAh. Urządzenie będzie działało pod kontrolą Androida 9 Pie z nakładką producenta EMUI 9.

Na zdjęciu tytułowym Huawei P Smart (2019) – recenzja pod linkiem.

Źródło: MobielKopen, Evan Blass

Przerwij wszystko, co teraz robisz i wpisz “Thanos” w wyszukiwarce Google – spokojnie, bez spoilerów!

Wcześniejszy wpis

Uważajcie na ten rodzaj ataku w Google Chrome na Androidzie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android