0

Wydawałoby się, że odpowiedź na postawione w nagłówku newsa pytanie będzie bardzo proste, jednak ostatnie dane, które pojawiły się w internecie nie są tak oczywiste. To, że najnowsze urządzenia sygnowane logiem nadgryzionego jabłuszka jest pewne, ale z nich to perła w koronie giganta z Cupertino?

To, że urządzenia Apple’a sprzedają się jak świeże bułeczki wiemy już od dłuższego czasu, jednak ostatnie dane nie są już tak optymistyczne jak jeszcze kilka lat temu. Te mówią, że ogólnie ilość sprzedanych telefonów spadła i mówię tutaj zarówno o smartfonach Apple jak i kilku wiodących producentów. Jednak mimo wszystko ponad 200 milionów sprzedanych urządzeń w jednym roku robi wrażenie, tym bardziej, że Apple nie ma zbyt rozbudowanego portfolio, a przy tym doskonale wiemy, że iPhone’y nie należą do najtańszych rozwiązań, dlatego też dobrym posunięciem ze strony włodarzy giganta z Cupertino było wydanie tańszej wersji swoich flagowców. W ubiegłym roku mieliśmy okazję poznać iPhone XR, który co prawda w porównaniu do chińskich flagowców był i tak zauważalnie droższy, ale już zestawiając ceny z flagowym iPhone XS czy jego większej wersji ten model jest znacznie tańszy. Dlatego też właśnie najlepiej sprzedającym się urządzeniem ze stajni amerykańskiego giganta był właśnie iPhone XR, który w marcu bieżącego roku stanowił aż 38% sprzedaży wszystkich urządzeń Apple.

sprzedaż iphone marzec 2019

Zaskoczenie pewne jest, już bardziej bym się spodziewał, że któryś z zeszłorocznym modeli będzie miał swoje pięć minut, a tutaj na podium plasują się jeszcze XS Max oraz kolejne zaskoczenie iPhone 7, nie „zwykły X” czy iPhone 8, lecz telefon już tak na dobrą sprawę dosyć leciwy. Dodam jeszcze, że wszystkie trzy zeszłoroczne modele sumarycznie stanowią 59% całej sprzedaży iPhone’ów.

Jak sami widzicie dane, które spłynęły do nas w ostatnim czasie są dosyć zaskakujące. Czy w takim razie Apple w kolejnych latach będzie starało się rozszerzyć swoje portfolio o kolejne tańsze urządzenia? Jestem tego ciekaw, szczególnie, że w ostatnim czasie największe spadki notują właśnie giganci rynku jeśli chodzi o sprzedaż telefonów.

Źródło: 91mobiles.com

Samsung Galaxy Fold – niezwykle kruchy smartfon

Wcześniejszy wpis

5 ciekawostek o Apple, które warto poznać

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS