0

W tym artkule przyjrzymy się kilku gadżetom do domu. Jednym z urządzeń, znanych od dawna i ewoluujących do dziś, jest żarówka. Nadal rozprasza mrok, lecz wersje futurystyczne można włączyć z poziomu smartfona, bez wstawania do włącznika.

Smart żarówki niestety nie są tanie. Obecnie takie gadżety produkuje Philips. Jego żarówki Hue można obecnie kupić w ciekawym zestawie. Poza dwoma smart żarówkami znajdziemy w nim Smart Hub do sterowania tym oświetleniem, oraz Amazon Echo Dot. Powyższy zestaw pozawala zaoszczędzić $110.

Dużą zaletą smart żarówek Philips Hue jest mnogość funkcji. Możemy zmieniać barwę światła, jego odcień, oraz jego moc. Dodatkowo możemy to robić bez ruszania się z miejsca. Wystarczy wziąć do ręki smartfon i wejść w aplikację.

Nie mam zamiaru w jakiś sposób reklamować tego produktu. Pragnę zauważyć, że producenci chcą zmieniać nasze domy w nowoczesne. Nawet tak pospolite urządzenie jak żarówka może dziś zyskać smart funkcje. Sam Thomas Edison pewnie nie myślał, że jego wynalazek przetrwa do dnia dzisiejszego. Osobiście jestem zwolennikiem takiego unowocześniania zwykłych przedmiotów. Na przykładzie tej smart żarówki widzimy, jak mnogie możliwość personalizacji daje żarówka.

Wygląda zatem na to, że tak będzie wyglądać dom w przyszłości. Wychodząc z domu, gdy zapomnimy zgasić światło, zrobimy to z poziomu smartfona. Wracając po wejściu do mieszkania nie będzie już ciemno. Oby takie urządzenia szybko się rozpowszechniły i zmieniły nasze codzienne nawyki.

Źródło: phandroid.com, philips.com

Czy Sharp ma lepszy pomysł na składanego smartfona?

Wcześniejszy wpis

Redmi 7 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy