0

Obecnie dostępne dwa modele składanych smartfonów nie są najlepszymi konstrukcjami. Samsung Galaxy Fold ma problemy z wyświetlaczem, a Huawei Mate X będzie jeszcze droższy i raczej nie ominą go choroby wieku dziecięcego. Spójrzmy jednak na inny koncept składanego urządzenia.

Jednym z producentów, którzy podchodzą do składanych ekranów inaczej jest Sharp. Ich urządzenie ma przywrócić do łask niegdyś popularne telefony z „klapką”.  Sharp nie zmierza tworzyć formy składanego tabletu – chcą po prostu złożyć zwykły smartfon w pół.

Co ciekawe przeprowadzono ankietę, w której respondentów zapytano czy składany telefon Sharp jest lepszym pomysłem niż Galaxy Fold lub Mate X. Ponad 62% z nich odpowiedziało, że woli urządzenie od Sharp. Na Galaxy Fold jako lepszy wskazało nieco ponad 21%, a Mate X – ponad 15%. Wynika z tego, że użytkownicy również są zdania, że nie warto łączyć tabletu i smartfona w jeden sprzęt.

Jak podkreśla Sharp, ich ekran OLED o przekątnej 6,2 cala można złożyć 300 000 razy, zanim się zgniecie. Koncept Japończyków ma formę tylko smartfona. Powyższy rozmiar jest obecnie zwyczajną wielkością ekranu. Z Galaxy Fold i Mate X jest ten problem, że jako smartfony są niewielkie i nieporęczne, a po rozłożeniu są po prostu duże. Cały czas zastanawiam się jak Samsung mógł w wersji złożonej Fold’a zostawić te dwa pasy startowe nad i pod wyświetlaczem.

Pomysł Sharp to coś nowego. Czekam na takie urządzenie, bo jak widać trafia w gust klientów.

Źródło: phonearena.com

Redmi Y3 oficjalnie zaprezentowany. To smartfon stworzony przede wszystkim dla fanów selfie

Wcześniejszy wpis

Słów kilka o inteligentnych żarówkach

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android