Huawei P30 Pro – kilka słów o nowym flagowcu

0

P30 Pro jest świetnym smartfonem i co do tego nie ma wątpliwości. Zaś jeśli chodzi o fotografię, jest doskonały. Zostawia swoich konkurentów daleko w tyle i nie zerka w lusterko, bo nie musi. Przyjrzyjmy mu się bliżej i skupmy na innych, najistotniejszych cechach.

Elegancki i nowoczesny!

Przede wszystkim, P30 Pro wygląda elegancko i nowocześnie. Takiego designu oczekuje się od modelów flagowych i Huawei o tym nie zapomniał. Obudowa posiada szczelność klasy IP68, co oznacza, że smartfon jest odporny na kurz oraz długotrwałe zanurzenie w wodzie. Czytnik linii papilarnych znajduje się pod ekranem i jest wyjątkowo szybki w odczycie danych i reakcji na nie. Ultra cienkie ramki sprawiają, wyświetlacz mierzy w zasadzie tyle, ile sam smartfon.

P30 Pro jest bardzo wydajny, a to przekłada się na płynne, sprawne działanie systemu oraz aplikacji. Udało się to osiągnąć dzięki dobrym podzespołom. Procesor to Huawei Krin 980 posiadający aż 8 rdzeni. Pamięć RAM telefonu to aż 8 gigabajtów! Z kolei pamięć wbudowana, zdolna do magazynowania Twoich danych, liczy sobie aż 256 gigabajtów. Możesz ją rozbudować o kartę pamięci, jeśli potrzebujesz więcej miejsca.

Zobacz prezentację P30 Pro!

Uśmiech!

Największym atutem smartfona jest jednak jest jego aparat. Zdjęcia nocne po prostu zachwycają i nie ma drugiego telefonu, który oferowałby taką jakość. Tryb teleobiektywu zapewnia 5-krotne powiększenie optyczne i aż 10-krotne powiększenie hybrydowe. Zdjęcia makro również stawiają P30 Pro na piedestał. Ilość szczegółów i odwzorowanie kolorów zatykają dech.

Sporo energii, parę wad

Na uwagę zasługuje również akumulator. Ma pojemność 4200 mAh i zapewnia bardzo długą pracę. Oglądając filmy w sieci, całkowite rozładowanie smartfona zajmie około 18 godzin. Zaskakująca jest również szybkość ładowania. Aby bateria była w 100% naładowana, wystarczy 57 minut. A do czego można się przyczepić? Na pewno do braku diody powiadomień, która dla wielu była elementem „must have” każdego smartfona. Nie ma możliwości nakręcenia filmu w 4K i 60 klatkach, no a przedni aparat nie posiada autofokusa… to można była dopracować. Tak czy siak, P30 Pro to naprawdę ciekawy smartfon, nad którym warto się pochylić!