0

P30 Pro jest świetnym smartfonem i co do tego nie ma wątpliwości. Zaś jeśli chodzi o fotografię, jest doskonały. Zostawia swoich konkurentów daleko w tyle i nie zerka w lusterko, bo nie musi. Przyjrzyjmy mu się bliżej i skupmy na innych, najistotniejszych cechach.

Elegancki i nowoczesny!

Przede wszystkim, P30 Pro wygląda elegancko i nowocześnie. Takiego designu oczekuje się od modelów flagowych i Huawei o tym nie zapomniał. Obudowa posiada szczelność klasy IP68, co oznacza, że smartfon jest odporny na kurz oraz długotrwałe zanurzenie w wodzie. Czytnik linii papilarnych znajduje się pod ekranem i jest wyjątkowo szybki w odczycie danych i reakcji na nie. Ultra cienkie ramki sprawiają, wyświetlacz mierzy w zasadzie tyle, ile sam smartfon.

P30 Pro jest bardzo wydajny, a to przekłada się na płynne, sprawne działanie systemu oraz aplikacji. Udało się to osiągnąć dzięki dobrym podzespołom. Procesor to Huawei Krin 980 posiadający aż 8 rdzeni. Pamięć RAM telefonu to aż 8 gigabajtów! Z kolei pamięć wbudowana, zdolna do magazynowania Twoich danych, liczy sobie aż 256 gigabajtów. Możesz ją rozbudować o kartę pamięci, jeśli potrzebujesz więcej miejsca.

Zobacz prezentację P30 Pro!

Uśmiech!

Największym atutem smartfona jest jednak jest jego aparat. Zdjęcia nocne po prostu zachwycają i nie ma drugiego telefonu, który oferowałby taką jakość. Tryb teleobiektywu zapewnia 5-krotne powiększenie optyczne i aż 10-krotne powiększenie hybrydowe. Zdjęcia makro również stawiają P30 Pro na piedestał. Ilość szczegółów i odwzorowanie kolorów zatykają dech.

Sporo energii, parę wad

Na uwagę zasługuje również akumulator. Ma pojemność 4200 mAh i zapewnia bardzo długą pracę. Oglądając filmy w sieci, całkowite rozładowanie smartfona zajmie około 18 godzin. Zaskakująca jest również szybkość ładowania. Aby bateria była w 100% naładowana, wystarczy 57 minut. A do czego można się przyczepić? Na pewno do braku diody powiadomień, która dla wielu była elementem „must have” każdego smartfona. Nie ma możliwości nakręcenia filmu w 4K i 60 klatkach, no a przedni aparat nie posiada autofokusa… to można była dopracować. Tak czy siak, P30 Pro to naprawdę ciekawy smartfon, nad którym warto się pochylić!

Lenovo Z6 Pro oficjalnie zaprezentowany!

Wcześniejszy wpis

Meizu 16s oficjalnie! Smartfon pojawi się także w Polsce

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły