nokia

Nokia 9 PureView – najnowsza aktualizacja

Nokia 9 PureView bez wątpienia zadziwia ułożeniem pięciu aparatów z tyłu obudowy. W ostatnim czasie smartfon otrzymał nową aktualizację oprogramowania, która wprowadza kilka ulepszeń. Przyjrzyjmy się, co producent daje tym razem użytkownikom.

Aktualizacja nosi numer wersji V4.22C, a ważyła 250,4 MB. Jej dziennik zmian wspomina o poprawionej stabilności systemu, ulepszeniach interfejsu użytkownika i poprawce zabezpieczeń z kwietnia 2019 roku. Użytkownicy zgłaszają jednak, że ta aktualizacja wniosła znacznie więcej.

Nowe oprogramowanie poprawiło wydajność skanera linii papilarnych w telefonie. Jest on teraz bardziej dokładny. Aktualizacja wpłynęła również na aparat. Ich jakość jest wyższa, a HDR działa skuteczniej. To na co skarżą się użytkownicy to szybkość przetwarzania zdjęć – nadal nie została poprawiona.

Ten model na pewno przyciąga zainteresowanie swoim aparatem. Pięć obiektywów powinno w tej dziedzinie czynić cuda. Dodatkowo Nokia 9 PureView jest częścią programu Android One – dzięki temu otrzymuje najnowsze poprawki systemu. Samo działanie i wygląd jest taki sam jak w czystym Androidzie. Producent wprowadza jedynie niewielkie modyfikacje. To co może odpychać to procesor – znajdziemy tu zeszłorocznego Snapdragona 845. Układ jest nadal wydajny, lecz nie pozwoli smartfonowi pobić żadnych rekordów. Pozostałe cechy są na flagowym poziomie.

Trzymam kciuki za powodzenie tego modelu, gdyż jest ciekawym eksperymentem Nokii. Cała marka od czasu swojego odrodzenia stara się zdobyć klientów na różne sposoby.

Źródło: gsmarena.com

 

More Stories
Lenovo zaprezentowało Moto Z Play oraz Hasselblad True Zoom