0

W dzisiejszych czasach w świecie technologii trudno jest stworzyć coś co zrewolucjonizuje tą branżę i codzienne nawyki użytkowników. Producenci starają się eksperymentować, aby przerwać tą stagnację. Czy nowe urządzenie od Microsoft jest w jakiś sposób rewolucyjne?

Na początek przedstawmy naszego gościa. 17 kwietnia na konferencji Microsoft zaprezentował Surface Hub 2S. Jest to interaktywna tablica. Urządzenie jest kierowane głownie dla przedsiębiorstw, a jego zadaniem ma być głównie prezentowanie treści np. prezentacji.

microsoft

Sprzęt pracuje na systemie operacyjnym Windows 10. Ekran w zaprezentowanej wersji ma 50 cali i rozdzielczość 4K+ o proporcjach 3:2. Ma nawet własną nazwę –  PixelSense Display. Za pracę urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Core i5 ósmej generacji. Wspiera go 8 GB pamięci RAM i 128 GB szybkiej pamięci SSD. Układ graficzny to Intel UHD Graphics 620. Do urządzenia dołączany jest Surface Pen i kamera do rozmów wideo. Takie cudo będzie nas kosztować $8,999. Do tablicy można dokupić specjalne stojaki i wieszaki, oraz akumulator wspierający mobilną pracę z urządzeniem.

Cena na pewno nie jest niska, lecz ten sprzęt nie jest kierowany do użytku domowego (chodź nie jest to niemożliwe). Polubią go natomiast przedsiębiorstwa podczas konferencji, gdzie przedstawia się ważne dane i wykresy. Wideokonferencja będzie możliwa dzięki kamerce, a zespół będzie mógł wykorzystać go przy tzw. „burzy mózgów” do notowania pomysłów. To tylko kilka z potencjalnych zastosowań. Zatem czy to jest rewolucja? Myślę, że co najwyżej odświeżenie formy.

Microsoft Surface Hub 2S w wersji 50-calowej wejdzie do sprzedaży w czerwcu 2019 roku, natomiast na rok 2020 zapowiedziano model 85-calowy.

Źródło: microsoft.com, pocketnow.com

Honor 8X – recenzja

Wcześniejszy wpis

Nowe modele od marki ELEPHONE

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy