0

Składane telefony zaczynają szturmem wchodzi na rynki na całym świecie. Co prawda jak na razie pierwszy z nich czyli Samsung Galaxy Fold ma spore problemy z wyświetlaczem i już kilka dni temu miałem okazję pisać o tym na łamach MobileWorld24.pl. Drugi z graczy, który zaprezentował swoje urządzenie to Huawei. Podobnie jak Samsung pokazał je światu, jednak jak na razie nie jest to model, który można znaleźć na sklepowych półkach. Plotki wskazują, że w najbliższym czasie może do wyścigu zbrojeń jeśli chodzi o składany telefon dołączyć jeszcze między innymi Xiaomi czy Lenovo, ale o składanym telefonie od giganta z Cupertino jest dosyć cicho. Dlatego też rosyjska firma Caviar przygotowała swoją wersję składanego iPhone’a czyli iPhone Z.

Dlaczego „Z”? Przede wszystkim ze względu na podwójne składanie wyświetlacza, model według konceptu ma dwa miejsca zagięcia wyświetlacza, dzięki czemu tak na dobrą sprawę można ze smartfona otrzymać po rozłożeniu niemal pełnoprawny tablet. Standardowo wyświetlacz ma przekątną 6,6 cala, natomiast po rozłożeniu możemy mieć już powierzchnię roboczą 10,4 calową. Dodatkowo, przez to, że mamy wyświetlacz składany w dwóch miejscach, możemy tworzyć stany przejściowe, dzięki czemu bez przeszkód uzyskamy różne warianty wyświetlacza. Powiem szczerze, że cały koncept wygląda naprawdę świetnie i najpewniej któryś z producentów wkrótce go podłapie i podobny telefon otrzymamy, chociaż najpewniej nie od Apple’a. W tym koncepcie jeden element mnie zastanawia czy grubość urządzenia po złożeniu nie będzie za duża? Mimo wszystko mamy wówczas trójwarstwowy telefon co może okazać się grubą cegłą.

Jak sami widzicie ilość pomysłów na składane telefony jest ogromna, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie, które będzie mu odpowiadać. Jak Wam się podoba taka wersja składanego telefonu?

Źródło: gsmarena.com

Meizu 16s – znamy cenę i specyfikację

Wcześniejszy wpis

Honor 8X – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS