0

Qualcomm to z pewnością jeden z najbardziej znanych producentów procesorów do urządzeń mobilnych. Niedawno swoją prezentację miały trzy ciekawe układy, które producenci będą mogli stosować w wydajnych średniakach – Snapdragon 665, Snapdragon 730 i Snapdragon 730G. Wszystko wskazuje na to, że do linii procesorów Snapdragon 7xx dołączy wkrótce nowy, ciekawy model – Snapdragon 735. Do sieci wyciekła właśnie specyfikacja tej jednostki.

Snapdragon 735 będzie ośmiordzeniowym procesorem wykonanym w 7nm procesie technologicznym. Wszystkie rdzenie mają należeć do rodziny Kyro 4xx. Dwa z nich mają cechować się maksymalną wydajnością. Jeden ma być taktowany zegarem 2,9 GHz, drugi 2,4 GHz. Sześć bardziej energooszczędnych będzie natomiast działało z maksymalną częstotliwością 1,8 GHz. Podział na trzy klastry jest więc bardzo zbliżony do tego z którym mamy do czynienia w przypadku Snapdragona 855, który napędza większośc tegorocznych flagowców (1×2,8 GHz, 3×2,4 Ghz, 4×1,8 GHz).

Snapdragon 735 będzie współpracował z zupełnie nowym układem graficznym – Adreno 620. Zestaw taki powinien zapewnić wydajność wystarczającą do obsługi wszystkich dostępnych na urządzenia mobilne gier. Nie zabraknie również wsparcia dla funkcji związanych ze sztuczną inteligencją. Procesor jest w stanie obsłużyć wyświetlacz o maksymalnej rozdzielczości Quad HD+, 16 GB pamięci RAM LPDDR4x, pojedynczy aparat o rozdzielczości 32 Mpx, lub podwójny 20 Mpx. Dedykowany modem ma pozwolić na obsługę sieci w standardzie 5G. Do tej pory jedynym procesorem Qualcomm, który wspierał takie rozwiązanie jest flagowy Snapdragon 855.

Data premiery nowego procesora nie jest jeszcze znana, ale w niedługim czasie po niej możemy się spodziewać pierwszych średniaków obsługujących sieć 5G.

Źródło: PhoneRadar

 

Lenovo Z6 Pro już bez tajemnic

Wcześniejszy wpis

Meizu 16s – znamy cenę i specyfikację

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy