0

Meizu konsekwentnie wzbrania się przed zastosowanie w swoich flagowcach wyświetlacza z popularnym wcięciem. Wcale nie oznacza to jednak, że producent nie dąży do osiągnięcia jak najlepszego stosunku powierzchni wyświetlacza do przedniego panelu. Doskonałym przykładem jest tutaj Meizu 16th, który już od jakiegoś czasu jest dostępny w Polsce. Nadchodzący model Meizu 16s będzie jego udoskonaloną wersją, wyposażoną w jeszcze węższe ramki i mocniejsze podzespoły.


Oficjalna premiera Meizu 16s będzie miała miejsce jutro, ale już teraz wiemy bardzo dużo na temat tego modelu. Zdjęcie pudełka w którym urządzenie trafi do sprzedaży zdradza niektóre szczegóły specyfikacji. Sercem urządzenia, zgodnie z oczekiwaniami będzie topowy procesor Snapdragon 855. Przynajmniej jedna z wersji które trafią na rynek będzie wyposażona w 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika.

Wyświetlacz będzie miał przekątną 6,2 cala i rozdzielczość Full HD+. Będzie to panel wykonany w technologii AMOLED. Wiemy również, że zostanie z nim zintegrowany skaner odcisku palca. Na pleckach umieszczony zostanie podwójny aparat, składający się z obiektywów 48 Mpx (Sony IMX586) i 20 Mpx. Na froncie umieszczona będzie kamera do selfie o rozdzielczości 20 Mpx. Bateria będzie miała pojemność 3540 mAh i będzie wspierała szybkie ładowanie o mocy 24W.

Po wyjęciu z pudełka urządzenie ma działać pod kontrolą Androida 9 Pie z nakładką Flyme OS. Na pokładzie nie zabraknie również modułu NFC (Meizu 16th go nie posiada). Meizu 16s nie będzie miał jednak złącza słuchawkowego.

W Rosji cena tego modelu ma będzie wynosić 33 990 rubli (około 2020 zł). Na początku sprzedaży model Meizu 16th w podstawowej konfiguracji w tym kraju kosztował 42 990 rubli (2560 zł), więc również w Polsce można spodziewać się, że cena Meizu 16s będzie bardziej atrakcyjna niż w przypadku poprzednika. Telefon ten może być więc ciekawym rywalem dla Xiaomi Mi 9.

Źródło: Rozetked

Snapdragon 735 – średniaki z 5G już niedługo?

Wcześniejszy wpis

iPhone Z – świetny koncept składanego smartfona od Apple

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android