xiaomi logo

Xiaomi wkrótce zaprezentuje dwa flagowce z wysuwanym aparatem?

Chińczycy czy to mówimy o Xiaomi czy o Huawei i marce Honor to istni giganci rynku jeśli chodzi o ilość wydawanych urządzeń w danym roku. Powiem szczerze, że siedząc po uszy w technologiach szczególnie mobilnych nieraz mi jest ciężko nadążyć nad kolejnymi urządzeniami, ich wersjami czy nowościami, które wprowadzają. A zarówno jeden jak i drugi producent zdecydowanie nie próżnują i w niedalekiej przyszłości najpewniej poznamy co najmniej dwa flagowce od Xiaomi. To, że chiński producent szykuje dla nas urządzenia z najwyższej półki nie jest szczególnym zaskoczeniem. Jednak fakt, że zarówno jeden jak i drugi będą wyposażone w wysuwane aparaty to już zdecydowanie bardziej.

Co wiemy o nadchodzących telefonach? Przede wszystkim fakt, że są to smartfony wyposażone w najmocniejszy aktualnie układ Qualcomma czyli Snapdragona 855. Co w przypadku samych flagowców nie powinno być większym zaskoczeniem. Xiaomi od dłuższego czasu pracuje nad dwoma modelami pod kodowymi nazwami „Raphael” oraz „Davinci”, ekipa xda-developers wyczaiła jeszcze jedną ważną informację, wspomniane aparaty mają wysuwać się mechanicznie, automatycznie. Nie wiemy dokładnie o jaki rodzaj chodzi tutaj mechanizmu, czy na zasadzie slidera, który odwracać będzie aparat tylny czy może wyskakujący panel z krawędzi telefonu. Jednak zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie do tej pory nie było spotykane w urządzeniach sygnowanych logiem Xiaomi. Myślę, że tak właściwie możemy otrzymać dwa bardzo podobne modele. Jeden podstawowy, drugi oznaczony jako „Max” czy „Pro”. Taka polityka jest jak najbardziej znana i stosowana wśród różnych producentów również Xiaomi.

Kiedy dokładnie poznamy flagowce z wysuwanym aparatem tego jak na razie nie wiemy. Możliwe jednak, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na nowości od Xiaomi i będzie to co najwyżej kwestia kilku tygodni.

Źródło: pocketnow.com