0

Smartfony flagowe produkowane przez Huawei można bez wątpienia uznać za jedne z najlepszych na rynku, a nawet przyznać im złoty medal w tej dziedzinie. P30 Pro wpisuje się w te szablony. Lecz co jeśli wydarzy się awaria i potrzebna będzie naprawa?

Zespół iFixit ostatnio wziął pod lupę obecną dumę Huawei i przyjrzał się poddał go rozkładowi na czynniki pierwsze. Niestety naprawa urządzenia jest trudna, a co za tym idzie kosztowna. Szklana obudowa przedzielona metalową ramką nie pozwoli łatwo dostać się do wnętrza, lecz szybciej po prostu pęknie. Jeżeli już się dostaniemy do środka natkniemy się najpierw na cewkę do ładowania bezprzewodowego, a także ciekawy peryskopowy obiektyw aparatu.

Zamiast klasycznego głośnika, zastosowano Acoustic Display Technology. Po krótce tłumacząc jej działanie: ekran staje się głośnikiem. Technologia wymaga bezpośredniego przyczepienia do wyświetlacza. Oznacza to, że awaria wyświetlacza uniemożliwi jego działanie.

Po rozebraniu urządzenia widzimy jego zaawansowaną budowę i innowacyjne technologie. Jednak czynią one ten smartfon zdecydowanie bardziej złożonym i skomplikowanym w naprawie. Z tego powodu od iFixit otrzymał ocenę 4/10.

Jak widać naprawa tak zaawansowanego modelu nie zajmie pięciu minut. Innowacyjność i technologia idzie w parze z co raz to bardziej skomplikowanymi elementami. To nie pierwszy i nie ostatni przykład genialnego modelu, ale którego napraw serwis może się przestraszyć.

Źródło: gizchina.com

OnePlus również wypuści odchudzonego flagowca

Wcześniejszy wpis

Rodzina Galaxy S10 sprzedaje się lepiej niż poprzednicy

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android