google maps

Google Maps wkrótce zapyta Cię o poziom zatłoczenia w pociągu czy autobusie

Amerykański gigant z Mountain View ma w swoim portfolio naprawdę ogromne platformy, z których na co dzień korzysta dziesiątki milionów ludzi na całym świecie. Jednym tchem można wymienić Gmail, YouTube czy Google Maps. Każda z tych aplikacji tak na dobrą sprawę to zupełnie różna funkcjonalność, która non stop jest również poprawiana i rozszerzana. Na ciekawą nowość można natrafić w ostatnim czasie właśnie w Google Maps.

Mapy Google przy zakończeniu podróży tramwajem, pociągiem czy autobusem pyta użytkownika o tłok w danym środku komunikacji miejskiej. Do wyboru mamy kilka opcji, które jasno określają odpowiedni poziom zatłoczenia. Rozwiązanie ciekawe i niezwykle przydatne, oczywiście Google musi zbierać przez jakiś okres czasu by cała procedura dawała wymierny efekt dla samego pasażera, ale myślę że podobnie jak to ma miejsce w przypadku zakorkowania na drogach tak i tutaj będziemy mogli sprawdzić, które linie tramwajowe czy autobusowe są najbardziej oblegane w danym czasie.

Liczę, że takie rozwiązanie trafi jak najszybciej do Polski, bowiem nieraz się zdarzało, że w jednej godzinie nie byłem wstanie wejść do tramwaju czy autobusu, a wystarczyło pojechać kolejnym za 15 minut, gdzie jechał niemal pusty. Co sądzicie o pomyśle amerykańskiego giganta z Mountain View na rozwój Map Google? Dajcie znać w komentarzach czy łatka jest już u Was dostępna i możecie korzystać z nowych funkcji.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
redmi note 8 pro
Xiaomi Redmi Note 8 Pro w nowym kolorze