0

Jak zapewne wiecie, Samsung w ostatnim czasie zaprezentował sporo ciekawych smartfonów z serii A: Galaxy 80, Galaxy A70, Galaxy A50, Galaxy A40, Galaxy A30, Galaxy A20, Galaxy A20e oraz Galaxy A10. Wczoraj do tej pokaźnej rodziny dołączyły dwa modele: Galaxy A60 oraz Galaxy A40s, które cechują się kilkoma ciekawymi funkcjami. Oto, co należy wiedzieć na temat tych smartfonów.

Samsung Galaxy A60

Galaxy A60 jest kolejnym i jednym z niewielu smartfonów Samsunga, który zamiast wycięcia posiada otwór w ekranie. Jak zapewne wiecie, wyłącznie seria Galaxy S10 oraz Galaxy A8s posiadają tego typu rozwiązanie. Tak więc, Samsung Galaxy A60 został wyposażony w wyświetlacz typu Infinity-O, który posiada otwór na przedni aparat. Model ten oferuje 6,3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+, który według producenta wypełnia ok. 92% przedniego panelu. Najciekawszym rozwiązaniem jest jednak technologia Screen Cast, która zastępuje tradycyjny głośnik do rozmów. Rozwiązanie polega na tym, że cały ekran pełni funkcję głośnika. Podobne rozwiązanie zastosowało LG w modelu G8 ThinQ. Technologia Screen Cast powoduje jednak, że producent nie mógł zintegrować z wyświetlaczem czytnika linii papilarnych.

Sercem omawianego smartfona jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 675 z grafiką Adreno 612, który wspierany jest przez 6 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono natomiast 128 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności wynoszącej 512 GB. Za jakość zdjęć odpowiada pojedyncza kamerka przednia o rozdzielczości 32 Mpx z przysłoną f/2.0 oraz potrójny aparat tylny:

  • obiektyw główny – 32 Mpx f/1.7;
  • obiektyw szerokokątny – 8 Mpx f/2.2;
  • obiektyw pomocniczy – 5 Mpx.

Łączność w Galaxy A60 zapewniają następujące moduły: dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 GHz i 5 GHz), LTE, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, A-GPS, Glonass, Beidou oraz port USB 2.0 typu C. Na wyposażeniu jest też Dual SIM, czytnik linii papilarnych oraz rozpoznawanie twarzy. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z nakładką One UI i czerpie energię z akumulatora o pojemności 3500 mAh z technologią szybkiego ładowania.

Samsung Galaxy A40s

Ten model jest nieco niżej pozycjonowany od Galaxy A60. Co ciekawe, oferuje on nieco większy, bo 6,3-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+. W tym przypadku mamy do czynienia z panelem Infinity-U, czyli wycięciem w kształcie kropli wody. Za wydajność tego modelu odpowiedzialny jest ośmiordzeniowy procesor Exynos 7904 z grafiką Mali-G71 MP2. Zestaw wspierany jest przez 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności wynoszącej 512 GB. Zdjęcia wykonamy przy pomocy potrójnego aparatu, który złożony jest z:

  • obiektywu głównego – 13 Mpx f/1.9;
  • obiektywu szerokokątnego – 5 Mpx f/2.2;
  • obiektywu dodatkowego – 5 Mpx.

Przedni aparat ma z kolei 16 Mpx f/2.0. Łączność w urządzeniu zapewniają moduły: dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 GHz i 5 GHz), LTE, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, A-GPS, Glonass, Beidou oraz port USB 2.0 typu C. Na wyposażeniu jest też Dual SIM, rozpoznawanie twarzy oraz czytnik linii papilarnych, który ulokowany jest na tylnym panelu. Galaxy A40s pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z nakładką One UI i czerpie energię z akumulatora o pojemności 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania.

Ceny:

  • Samsung Galaxy A60 – 300 dolarów,
  • Samsung Galaxy A40s – 225 dolarów.

Źródło: Samsung

Honor 20i oficjalnie zaprezentowany!

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy specyfikację i wygląd Honora 8S. Materiał na hit u operatorów?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android