0

Google powoli przygotowuje się do premiery nowych telefonów z linii Pixel 4. Wszystko wskazuje jednak na to, że zanim zaprezentowane zostaną nowe flagowce od giganta z Mountain View, światło dzienne ujrzą konstrukcje przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników – Pixel 3a i 3a XL. Właśnie poznaliśmy prawdopodobną datę premiery tych urządzeń.

Na stronie Google pojawiła się specjalna zakładka zapowiadająca, że 7 maja wydarzy się “coś wielkiego dla uniwersum Pixeli”. Wiele wskazuje na to, że zaprezentowane zostaną wtedy pierwsze telefony tego producenta, które nie będą flagowcami, ale propozycjami z wyższej części średniej półki cenowej. 7 maja to pierwszy dzień konferencji Google I/O, więc premiera będzie prawdopodobnie połączona z tym wydarzeniem. Cała zakładka ma styl podobny do materiałów promujących film Avengers: Endgame. Strona informuje również, że dla użytkowników Pixeli 3 dostępne będą specjalne dodatki związane z tą produkcją.

Pixel 3a zaoferuje użytkownikom wyświetlacz OLED o przekątnej 5,6 cala, proporcjach 18:9 i rozdzielczości Full HD+. Większy model z dopiskiem XL w nazwie będzie posiadał ekran o przekątnej 6 cali. Sercem nowych urządzeń będzie procesor Snapdragon 670, współpracujący z 4 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane użytkownika. Pixel 3a będzie miał baterię o pojemności 3000 mAh, a Pixel 3a XL otrzyma ogniwo o 400 mAh większe. Obydwa modele otrzymają taki sam zestaw aparatów – kamerę do selfie o rozdzielczości 8 Mpx i  pojedynczy aparat główny o rozdzielczość 12 Mpx. Prawdopodobnie wykorzystany zostanie ten sam sensor, który jest obecny w droższych modelach, Pixel 3a i 3a XL mają więc szansę najlepszymi fotograficznymi urządzeniami ze średniej półki cenowej. Design telefonów ma nawiązywać do wcześniejszych modeli Google.

Źródło: Google, 9to5google

Xiaomi Mi 9 SE oficjalnie w Polsce

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy S10+ recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android