0

Smartfony z serii Pixel są nazywane „iPhone’ami na Androidzie”. Obecnie najwięcej się mówi o nadchodzących Pixelach 3A i 3A XL. Spójrzmy jednak na te modele, które będą dla Google najważniejsze.

Wcześniej wymienione modele będą dla producenta wersją „lite” 3 i 3 XL. Natomiast ich następców, czyli 4 i 4 XL poznamy trochę później.  To główne telefony przygotowywane przez wynalazcę Androida na ten rok. Mniejszy model niedawno otrzymał swoją pierwszą wzmiankę o AOSP, a teraz raporty sugerują, jakie mogą być nazwy kodowe obu telefonów. Spekulacje mówią, że Pixel 4 otrzyma pseudonim Coral, a Pixel 4 XL – Flame. Ostatni test Google Coral sugeruje, że telefon będzie działał na platformie Snapdragon 855 i zapakuje 6 GB pamięci RAM.

Określenie związane z podobnością do smartfonów producenta z Cupertino nie bierze się znikąd. Dzięki czystemu systemowi, pozbawionemu nakładek działają bardzo szybko. Wyróżnia je to na tle konkurencji. Dla wielu jest to swoisty wzór jak powinien działać Android. Zeszłoroczne modele – czyli 3 i 3 XL – nie mają łatwo. W szczególności większy Pixel jest wyśmiewany za paskudnego notch’a. Zgadzam się ze stwierdzeniem, iż jest on paskudny.

Pixel 4 XL

Mam nadzieję, że designer poprzedniego dużego Pixela już nie przyłoży ręki do wyglądu urządzenia.  Liczę na to, że front będzie wyglądać tak jak powyżej. Pozostaje nam czekać na kolejne plotki i spekulacje.

Źródło: pocketnow.com

10 najlepszych darmowych gier na smartfony

Wcześniejszy wpis

Nowa wersja interfejsu smartfonów Honor

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android