0

Gigant z Mountain View w przypadku prezentacji swojej najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem nie przedstawiał zbyt wielu nowości. Owszem pojawi się nowy rodzaj powiadomień na zasadzie podobnej w Facebook Messengerze – mobilnych dymków. Kolejną z nowości o której wiemy już tym razem z plotek miała być właśnie możliwość instalacji aktualizacji Androida przez sklep Google Play.

Widać na to, że plotki stały się rzeczywistością, bowiem posiadacze zainstalowanej bety Androida Q na swoich telefonach donoszą, że najnowsza wersja beta systemu sygnowanego zielonym robocikiem instaluje się poprzez sklep Google Play. Widać, że amerykański gigant z Mountain View chce mieć większą kontrolę na przeprowadzanym procesie aktualizacji, czy finalnie w jakimś większym stopniu odbije się to na naszych łatkach? Myślę, że nie jedynie możemy zyskać, bowiem całość ma być prostsze, wygodniejsze a przy tym szybsze. Nie wiadomo, czy będzie też taka opcja, że na samą aktualizację nie będziemy musieli czekać tygodni, tylko w danym regionie udostępniony update od razu pojawi się wszystkim posiadaczom danego modelu i danej wersji systemowej.

Czas pokaże jak cały proces będzie zachodził, widać, że Google idzie w dobrym kierunku jeśli chodzi o aktualizację Androida. Chce też po części zmniejszyć fragmentację, która niestety w tym wypadku jest naprawdę ogromna czy to się uda?

Źródło: gsmarena.com

Apple wpompuje w Apple Arcade grube miliony dolarów

Wcześniejszy wpis

RankHouse, czyli jak nie powinna wyglądać współpraca

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android