0

Na ostatniej konferencji amerykańskiego giganta z Cupertino nie poznaliśmy zbyt dużej ilości samych urządzeń. Apple skupiło się przede wszystkim na wszelkiej maści usługach, które w niedalekiej przyszłości wyjdą spod rąk programistów giganta z logiem nadgryzionego jabłuszka. Jedną z największych nowości była usługa Apple Arcade. Czym jest ta platforma? To miejsce gdzie gracze znajdą produkcje stworzone z myślą o iOS, specjalnie wyselekcjonowane tytuły, większość stworzona z myślą o Apple Arcade. Amerykański gigant celuje bardzo wysoko, jednak jak to bywa w tego typu przedsięwzięciach musi również sporo zainwestować. Ile?

To, że branża gier mobilnych rośnie w zastraszającym tempie można zaobserwować już od pewnego czasu. Producenci szczególnie sprzętu mobilnego dopiero w ostatnim czasie zauważyli te trendy, dzięki czemu pojawiło się na rynku co najmniej kilka urządzeń dedykowanych graczom. Jednak platform dla graczy mobilnych z prawdziwego zdarzenia jest już znacznie mniej. Jedną z większych ma być właśnie Apple Arcade. Widać, że Amerykanie wzięli się za temat na poważnie, bowiem Financial Times dotarł do danych, gdzie Apple ma zainwestować 500 milionów dolarów w Apple Arcade. Dzięki czemu mamy otrzymać około 100 gier z najwyższej półki od najlepszych twórców. Całość ma działać offline, ma być pozbawiona reklam, a same produkcje mają być kompatybilne również z kontrolerami.

Powiem szczerze, że Apple Arcade wygląda co najmniej intrygująco. Mam nadzieję, że spora ilość produkcji przeniesie się faktycznie na konkretne dobrej jakości gry, a cena subskrypcji będzie wyważona.

Źródło: phonearena.com

Wiemy kiedy oficjalnie zadebiutuje rodzina smartfonów Honor 20

Wcześniejszy wpis

Wkrótce Androida zaktualizujemy przez sklep Google Play

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS