0

OnePlus staje się co raz mocniejszym graczem na rynku smartfonów. Kojarzony jest głównie z wysoką kulturą działania. Spójrzmy jednak na najbliższe plany producenta, a konkretniej na te dotyczące składanego smartfona.

Jak większość solidnych graczy w branży, OnePlus jest również podejrzewany o pracę nad składanym smartfonem. Nie znajdziemy go jednak w tegorocznym portfolio. Dyrektor generalny Pete Lau udał się do Mediolanu, aby porozmawiać ze studentami w Europejskim Instytucie Wzornictwa, gdzie podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości.

Lau określił, że to jeszcze nie jest moment dla składanych telefonów, nie tylko ze względu na cenę. Mówi, że właściwie nie robią niczego innego niż obecne telefony. Składane ekrany mają potencjał, ale nie w tej dziedzinie.

Zamiast tego firma chce rozszerzyć działalność w innych działach – OnePlus pracuje nad modelem telewizora lub „inteligentnego wyświetlacza”, jak to nazywa Lau. Zdalne sterowanie ocenia jako przestarzałe. Jego rolę przejmie w przyszłości sztuczna inteligencja, która będzie się uczyć nawyków widza. Dzięki temu sposób korzystania z telewizora będzie godny dwudziestego pierwszego wieku.

W ciągu najbliższych lat będą również rozwijane projekty związane z branżą motoryzacyjną. Lau wspomniał o możliwościach związanych z 5G. Firma będzie budować produkty dla biura, związane z trzymaniem danych w chmurze, ponownie w połączeniu z postępami w 5G i AI.

Po części zgadzam się z opinią dyrektora na temat składanych smartfonów – to jeszcze nie jest ich moment. Jako pierwsze konstrukcje, na pewno mają problemy wieku dziecięcego. Trzymam jednak kciuki za ich rozwój, a także za wszystkie wyżej wymienione pomysły OnePlus’a.

Źródło: gsmarena.com

Jak Samsung chciał wojować z Androidem, czyli historia Bada OS i Tizena

Wcześniejszy wpis

Aktualizacja flagowców z serii S10

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy