0

Najnowsze flagowe galaktyki od Samsunga – czyli modele z serii Galaxy S10 – są po raz kolejny jednymi z najlepszych smartfonów dostępnych obecnie na rynku. Ostatnio otrzymały małą aktualizację, która poprawia jedną z niewielu bolączek urządzeń.

Użytkownicy zgłaszali problemy z jedną z opcji odblokowania smartfona. Była to pierwsza próba Samsunga polegająca na zastosowaniu ultradźwiękowego czujnika linii papilarnych pod wyświetlaczem. Samsung zdaje się przyznać, że czujnik nie jest tak dokładny, jaki miał być. Z tego powodu wypuścił aktualizację.

Jedynym jej celem jest poprawa reakcji czytnika. Raporty sugerują, że czujnik ultradźwiękowy jest teraz szybszy i bardziej dokładny. Dobrze, że Samsung szybko podreperował tą cechę.

Osobiście jestem zwolennikiem czytnika zaszytego w ekranie. Idzie on w parze z dzisiejszą modą zmniejszania ramek. Jego obecność cieszy, gdyż mamy wybór opcji zabezpieczenia naszego urządzenia. Odblokowywanie za pomocą twarzy w Androidzie nie jest tak bezpieczne jak FaceID od producenta z logiem nadgryzionego jabłka. Z tego powodu zostaje skaner linii papilarnych, jako opcja bezpieczniejsza. W mojej opinii takowy umiejscowiony na pleckach nie wygląda zbyt estetycznie i psuje design tyłu urządzenia. Z kolei ten na boku nie jest przystosowany dla osób, które korzystają drugą dłonią z telefonu.

Skaner linii papilarnych wtopiony w ekran jest nowoczesny, ale jego działanie jest gorsze od tradycyjnego. Cieszę się jednak, że co raz szerzej się go wykorzystuje.

Źródło: phandroid.com

CEO OnePlus – telewizja zamiast składanego smartfona?

Wcześniejszy wpis

Wiemy kiedy oficjalnie zadebiutuje rodzina smartfonów Honor 20

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android