0

Obecnie urządzeniami, które budzą najwięcej emocji w świecie technologii mobilnej, są składane smartfony. Każdy większy producent pokazał swój lub pracuje nad nim. Również Xiaomi ma ciekawy pomysł na takowy produkt.

Z najświeższych spekulacji dowiadujemy się, że składanym smartfonem może być Xiaomi MI MIX 4.  Ten flagowiec zbliża się wielkimi krokami. Został już zapowiedziany przez Xiaomi. Ostatnio na stronie Alipay, która oferuje wypożyczenie smartfona, pojawiły się cztery wysokiej klasy urządzenia. Wśród nich: OPPO Reno, Huawei P30, Mate X i omawiany MIX 4.  Z niej dowiadujemy się, że nowy MIX ma mieć podwójnie składany wyświetlacz, oraz aparat 60 Mpx. Oczywiście we wnętrzu nie zabraknie flagowego Snapdragona 855 i 8-10 GB RAM-u. Składane Xiaomi będzie na pewno kusić ceną – ta ma wynosić ok. 4300 zł.

Seria MIX od początku wnosiła rewolucje w świecie smartfonów. Pierwszy z nich rozpowszechnił trend zwężania ramek ekranu. MIX 2 i 2s kontynuowały stylistykę bez notch’a, a do tego ich cena przyciągała wielu nabywców. Najnowszy MIX z cyferką 3 ma pewien wyróżnik – slider. Dzięki niemu uniknięto przenoszenia aparatu pod wyświetlacz – to umiejscowienie było niewygodne przy robieniu selfie. Gdyby następny MIX okazał się tym składanym, byłaby to godna kontynuacja serii, która wnosiła do tej pory pewnie nowości.

Bez wątpienia do tej pory Xiaomi – według mnie – ma najciekawszą wizję składanego urządzenia. Czekam na jego premierę i liczę, że będzie udany, a cena nie  zniesmaczy kupujących.

Źródło: gizchina.com

Samsung Galaxy S7 dostanie najnowszego Androida?

Wcześniejszy wpis

Jak Samsung chciał wojować z Androidem, czyli historia Bada OS i Tizena

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android