0

Magia liczb trwa w najlepsze. Tak na dobrą sprawę każdy producent sprzętu mobilnego stara się być w danej kategorii „naj”. Do tej pory utarczki między markami dotyczyły różnych elementów, od ilości pamięci RAM, bardziej bezramkowego ekranu, a w ostatnim czasie walki dotyczą nowych wersji notcha czy ilości aparatów zaimplementowanych w telefony. To wszystko też ma się przełożyć na bardzo dobrą sprzedaż danego urządzenia. Dlatego też nie dziwią mnie szczególnie liczby, które przy okazji ruszenia przedsprzedaży linii Huawei P30 zaprezentował chiński producent.

W Chinach ruszyła wcześniej wspomniana przedsprzedaż dwóch modeli chińskiego producenta – Huawei P30 oraz Huawei P30 Pro, te już na starcie sprzedają się kilka razy lepiej niż poprzednicy. Według danych Huawei te dwa modele wyprzedały się w 10 sekund od chwili startu przedsprzedaży i przyniosły producentowi 200 milionów juanów przychodu brutto. Zakładając, że nie mamy doprecyzowanych dokładniejszej ilości poszczególnych modeli sprzedanych musimy szacunkowo określić, że najpewniej będzie to od 30 tysięcy do 50 tysięcy egzemplarzy. Nie są to kosmiczne liczby, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mimo wszystko powinny robić wrażenie. Myślę, że też ilość urządzeń w przedsprzedaży była tak skalkulowana, by ten wynik czasowy robił wrażenie. Gdyby Huawei dostarczył 0,5 miliona egzemplarzy i całość trwałaby dwie minuty nie robiłoby już takiego wrażenia.

Największą konkurencją w tym momencie na tynku chińskim jest Xiaomi, które niestety nie chwaliło się konkretnymi danymi sprzedaży swoich telefonów. Wiemy jedynie, że nakład przedsprzedażowy wyczerpał się w 53 sekundy, ale ile telefonów chiński producent wówczas przygotował nie wiemy. Jak sytuacja wygląda na polskich półkach sklepowych? Huawei pochwalił się, że Huawei P30 Pro sprzedaje się do tej pory trzy razy lepiej niż poprzednik Huawei P20 Pro, z kolei wyników sprzedaży Xiaomi Mi 9 w Polsce nie znamy, wiemy tylko tyle, że jest on trudno dostępny właśnie przez ogromne zainteresowanie ze strony Polaków.

Źródło: gsmarena.com

Elephone A6 Max ukazany na filmie

Wcześniejszy wpis

EMUI 9 już wkrótce dla 6 smartfonów Huawei

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy