htc

Ciekawy średniak HTC na horyzoncie

HTC niegdyś było jednym z czołowych graczy na rynku mobilnych technologii. W ostatnim czasie sytuacja tajwańskiej firmy nie przedstawia się jednak tak dobrze, ponieważ od dłuższego czasu nie przynosi ona zysków. Niedawno pojawiły się nawet pogłoski mówiące o tym że na rynku nie pojawi się już więcej urządzeń z logo tego producenta. Wiele wskazuje jednak na to, że nie jest to prawda, ponieważ w bazie AnTuTu dostrzeżony został wynik, uzyskany przez urządzenie które może trafić na rynek jako nowy, ciekawy średniak HTC.

Sercem nadchodzącego urządzenia będzie procesor Snapdragon 710, czyli jednostka stworzona z myślą o urządzeniach z najwyższej części średniej półki cenowej. Układ ten współpracuje z grafiką Adreno 616. Wiemy również, że nadchodzący średniak HTC będzie wyposażony w 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Urządzenie pracuje pod kontrolą najświeższego Androida 9 Pie. Niewykluczone, że model ten nie będzie posiadał nakładki producenta HTC Sense, ale za to będzie należał do programu Android One. Gwarantowałoby to sprawne aktualizowanie telefonu do kolejnych wersji systemu z zielonym robocikiem przez przynajmniej dwa lata.

Nowy średniak HTC będzie posiadał wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli, co przekłada się na proporcje 18:9. Nic nie wskazuj więc na to, że HTC zdecyduje się na zastosowanie jakiegokolwiek rodzaju wcięcia w wyświetlaczu. Wygląd urządzenia na chwilę obecną pozostaje tajemnicą. Nieznana jest również jego rynkowa nazwa – możliwe że telefon ten dołączy do linii Desire lub U.

Wszystko wskazuje na to, że HTC, mimo problemów nie zamierza wstrzymać produkcji urządzeń mobilnych. Tajwańczycy niedawno zapowiedzieli również swój pierwszy telefon z obsługą sieci 5G. Czy nowy średniak HTC może poprawić sytuację firmy? Wiele z pewnością zależy od jego wyceny.

Na zdjęciu tytułowym HTC U12 Life – recenzja pod linkiem.

Źródło: GSMarena