0

Kolejną dużą premierą od koreańskiego producenta z całą pewnością będzie Samsung Galaxy Note 10. Tak właściwie phablety Koreańczyków wyznaczyły dobre kilka lat temu pierwsze standardy smartfonów z dużymi ekranami, teraz nieco zaciera się ta granica i niemal wszystkie telefony, które pojawiają się na rynku mobilnych technologii są wyposażone w wyświetlacze powyżej 6 cali. Co w takim razie nowego szykuje dla nas Samsung w przypadku swojej najnowszej premiery?

Po pierwsze według pierwszych nieco konkretniejszych informacji Galaxy Note 10 będzie występował w czterech różnych wersjach – SM-N970, SM-N975, SM-N971 oraz SM-N976. Pierwsze dwa dotyczą „zwykłego” wariantu z modułem LTE, natomiast kolejne dwa to już modele z łącznością 5G. Jednak najważniejszą nowością w przypadku tej linii smartfonów jest fakt, dwóch różnych rozmiarów wyświetlaczy. Zyskamy model o przekątnej ekranu 6,28 cala, a także dużo większy 6,75 calowy. Ekran podobnie jak to ma miejsce w przypadku Samsunga Galaxy S10+ zyska otwór na podwójny aparat, a także zostanie wykonany w technologii Dynamic AMOLED. W przypadku aparatów zyskamy najpewniej podobną konfigurację jak w przypadku Galaxy S10 czyli 12 Mpx, 12 Mpx, 16 Mpx oraz sensor ToF. Pierwszy obiektyw to podstawowe „oczko”, kolejny teleobiektyw, szerokokątny obiektyw i sensor do „łapania” odpowiedniej głębi ostrości. Tutaj jak widać najpewniej się niewiele zmieni, jednak liczę, że Samsung podrasuje swoje oprogramowanie, dzięki czemu finalnie zyskamy na jakości zdjęć wykonywanych przy pomocy tego telefonu.

Na koniec pozostawiłem informację związaną z procesorem, według nowych danych Samsung Galaxy Note 10 zostanie wyposażony w odświeżony procesor Exynos 9825, który tak właściwie będzie różnił się od poprzednika nową technologią wykonania. Nadal pozostanie to proces 8 nm, lecz oznaczony jako 8+nm dzięki wykorzystaniu technologii Extreme UltraViolet. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego światła, udaje się upchnąć więcej tranzystorów na podobnej powierzchni. Jak na razie nie wiemy jak ulepszenie procesu technologicznego przeniesie się na ogólną wydajność jednostki, ale znając życie będzie to skok do 20%. Przekonamy się wówczas, gdy telefon trafi na sklepowe półki i do naszych rąk.

Źródło: phonearena.com  

Oukitel K9 z baterią jaką potrzebujemy?

Wcześniejszy wpis

Disney+ komplet informacji na temat nowej platformy streamingowej

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android