0

Minął tak właściwie dopiero pierwszy kwartał tego roku, a już teraz możemy być niemal pewni, że rok ten należeć będzie do składanych telefonów. Już teraz mieliśmy dwie duże premiery zarówno do Samsunga jak i Huawei, a z całą pewnością to nie koniec nowości z tej kategorii. Mówi się, że co najmniej dwóch producentów przygotowuje podobne rozwiązania na ten rok, a sam Samsung wspomina, że na jednym rozwiązaniu w swoim portfolio nie skończy się. W związku z dużym zainteresowaniem tematem kolejni producenci wkraczają do tego wyścigu zbrojeń. Między innymi Sharp prezentuje nieco odmienne podejście do tematu składanego telefonu.

Do tej pory wszystkie składane smartfony bardziej zbliżone były do planu kwadratu niż „wyciągniętego” prostokąta. W przypadku Sharpa sytuacja wygląda odmiennie, bowiem tutaj mamy dwie osobne bryły, połączone ze sobą krótszym bokiem, co daje efekt mega panoramiczny, ale czy w codziennej pracy praktyczny? Mam nieco wątpliwości, choć z drugiej strony myślę że takie rozwiązanie byłoby dedykowane wąskiej grupie odbiorców. Chociażby z tego względu, że po prawej i lewej skrajnych częściach tych skrzydeł telefonu pojawia się wgłębienie w kształcie okręgu, co może świadczyć o dodatkowym dedykowanym miejscu na przyciski ekranowe. Koncept ciekawy, tylko jak zwykle w przypadku patentów trzeba brać je z przymrużeniem oka, bowiem producenci patentują wiele różnych wersji swoich pomysłów, a zdarza się tak, że tak właściwie żaden nie zostaje przeniesiony do masowej produkcji.

Jak Wam się podoba rozwiązanie japońskiego producenta? Ma racje bytu na aktualnym rynku składanych telefonów? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie.

Źródło: gsmarena.com

Marka Redmi jednak dostanie flagowca?

Wcześniejszy wpis

Oppo Reno oraz Oppo Reno 10x Hybrid Optical Zoom Edition oficjalnie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android