0

Xiaomi na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy przeszło całkiem duże zmiany. Może dla przeciętnego użytkownika są one niedostrzegalne, bo mimo wszystko finalnie telefony nadal są bardzo dobre zachowując przy tym świetne ceny, ale to co się zadziało na początku roku to wyodrębnienie submarki Redmi, dzięki czemu otrzymaliśmy tak na dobrą sprawę nową gałąź urządzeń.

Od początku roku mieliśmy okazję już oficjalnie poznać kilka urządzeń sygnowanych logiem Redmi by Xiaomi mianowicie Redmi 7, Redmi Note 7 czy Redmi Go, wszystkie jednak te urządzenia można było zaszeregować do średniej albo niskiej półki cenowej, natomiast wśród tych modeli cały czas brak flagowca z prawdziwego zdarzenia. Widać na szczęście, że w niedalekiej przyszłości sytuacja może ulec poprawie. Według pierwszych konkretniejszych informacji najmocniejsze urządzenie ze stajni Redmi zostanie wyposażone w najmocniejszy układ Qualcomma czyli Snadpragon 855. Niestety jak na razie o samym urządzeniu nie wiemy wiele więcej, tak na dobrą sprawę pod znakiem zapytania stoi jego nazwa. Według wstępnych wersji najbardziej prawdopodobne są nazwy Redmi X czy Redmi Pro 2.

Ciekawi mnie w tym wszystkim pozycjonowanie tego telefonu i przyszła cena. Redmi to linia urządzeń tańszych, bardziej budżetowych chociażby w stosunku do Mi. Xiaomi Mi 9 w Polsce kosztuje 1899 zł, w takim razie otrzymamy flagowca ze Snapdragonem 855 za około 1500 zł? Cóż moim zdaniem takie założenie może mieć rację bytu, czego dowodem jest chociażby premiera zeszłorocznego modelu Pocophone F1. Jak na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne informacje związane z premierą nowego flagowca od Redmi, myślę że nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

Źródło: phonarena.com

Xiaomi Mi 8 Pro – recenzja

Wcześniejszy wpis

Sharp prezentuje ciekawy patent na składany telefon

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android