0

Niewątpliwe jest, że 2019 to rok składanych smartfonów. Jest to nowy trend zapoczątkowany przez Samsunga, który zaprezentował niezbyt udany Galaxy Fold. Oczywiście technologia giętkich ekranów to świeży temat. Jednak jedna z firm chce pójść, o krok dalej.

LG wpadło na pomysł, aby zrobić przeźroczysty ekran  dzielony na  dwie części. Gdzie w jednej z nich będą znajdować się : bateria, procesor i wszystkie inne podstawowe komponenty. Za to w drugiej znajdzie się transparentny wyświetlacz. Pojawiły się spekulację, że nie będzie to przeźroczystość , jaką każdy z nas  sobie  wyobraża. Możliwe, że będzie to zależne od ułożenia telefonu w rękach i padającego na smartfon światła. Nie wykluczamy, że po jego wyłączeniu będziemy widzieć to, co jest za nim.

Transparent Foldable Smartphone

Chociaż patent wydaje się szczegółowy, nie ma gwarancji, że opisane urządzenie trafi na rynek w najbliższej przyszłości lub w ogóle. Co nie zmienia faktu, iż ktoś już nad tym się głowi.

Myślę, że LG chce dodatkowo napędzić rynek technologii mobilnej a przy okazji zrobić „szum” wokół własnej marki. Niewątpliwie jest to dobry zabieg marketingowy. Jeszcze nie wiadomo czemu może się przysłużyć taki smartfon. Być może tylko jako zaspokojenie marzeń z dziecięcych lat, kiedy ustawiało się obraz z aparatu jako tapetę z efektem przeźroczystości. Pewne jest, że to pierwszy krok do całkowicie transparentnych  smartfonów.

Źródło: gizchina.com

Samsung prezentuje nowe smartfony z serii Galaxy A. Poznajcie Galaxy A80, A70 oraz A20e

Wcześniejszy wpis

Oukitel K9 z baterią jaką potrzebujemy?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy