0

Wielkie premiery składanych telefonów za nami. Oficjalnie zostały zaprezentowane dwa modele ze składanym ekranem mowa tutaj o Samsung Galaxy Fold oraz Huawei Mate X. Jednak tak na dobrą sprawę niewielu mogło się z bliska przyjrzeć zarówno jednemu jak i drugiemu urządzeniu, bowiem na targach Mobile World Congress w Barcelonie, kiedy były pokazywane szerszej publiczności schowane były w szklanej gablocie. Tak właściwie prócz oficjalnych prezentacji i grafik niewiele wiadomo odnośnie urządzeniach jak się korzysta z tego rozwiązania i czy w ogóle jest to ergonomiczne. Jednak wygląda na to, że już za dwa miesiące jeden z tych modeli oficjalnie zadebiutuje na sklepowych półkach.

huawei mate x dostepność

Mowa tutaj oczywiście o smartfonie chińskiego producenta czyli Huawei Mate X, który według jednej z podstron oficjalnego dystrybutora pojawi się w czerwcu w sklepach. Oczywiście gdy tylko informacja pojawiła się na stronie szybko zniknęła, ale może to świadczyć, że coś jest na rzeczy. Osobiście jestem mocno sceptycznie nastawiony do tej daty ze względu na to, że strona dotyczyła rynku chińskiego, gdzie telefon może zadebiutować w pierwszej kolejności, a w Europie i na całym świecie może pojawić się ze znacznym opóźnieniem.

Jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalszy rozwój wypadków. Przypomnę tylko, że Huawei Mate X to składany telefon z naprawdę mocnymi podzespołami dostajemy Kirina 980 wraz z 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 512 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wsparcie dla technologii 5G, a przede wszystkim duży składany ekran, który ma przekątną 8 cali po rozłożeniu. Jednak w tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu – cena. Według oficjalnych informacji telefon ten został wyceniony na kwotę 2299 euro co w przeliczeniu na złotówki i dodaniu podatków daję kwotę bliską 10 tysięcy złotych. Ktoś z Was czeka na najnowszą premierę chińskiego producenta? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gsmarena.com

Premiera OnePlus 7 zbliża się wielkimi krokami

Wcześniejszy wpis

Nie będzie już więcej telefonów Samsung Galaxy J

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android