0

Mimo, że telefony Lenovo nie są oficjalnie dostępne w Europie to obok niektórych urządzeń tego producenta ciężko przejść obojętnie. Tak było chociażby z pokazanym niedawno Lenovo Z5 Pro, które dzięki zastosowaniu mechanizmu slidera oferuje pozbawiony ramek i wcięcia wyświetlacz. Uwagę mediów przykuło również Lenovo Z5 Pro GT – pierwszy na świecie telefon wyposażony w procesor Snapdragon 855. Kolejny telefon tego producenta ma zwracać na siebie uwagę głównie za sprawą możliwości fotograficznych – producent chwali się, że Lenovo Z6 Pro będzie mógł rzekomo wykonywać zdjęcia o rozdzielczości aż 100 Mpx.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy tak wysoka rozdzielczość będzie wynikiem zastosowania odpowiedniego sensora, czy będzie uzyskiwana programowo, ale bardziej prawdopodobna wydaje się być druga opcja. Oprogramowanie ma być również wyposażone w dedykowany tryb do wykonywania fotografii po zmroku, oraz dodatki poprawiające jakość zdjęć makro, a także stabilizację wideo.

Wiemu już, że na pewno sercem Lenovo Z6 Pro będzie ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 855, który znajdzie się w większości tegorocznych flagowców. Pozostałe elementy specyfikacji, oraz to jak telefon będzie wyglądał, są na razie tajemnicą producenta, ale bardzo prawdopodobne wydaje się to, że także w tym modelu znajdzie się wyświetlacz bez żadnego rodzaju wcięcia. Niewykluczone również, że model ten otrzyma skaner odcisku palca zintegrowany z wyświetlaczem. Niektóre źródła podają także, że telefon ten będzie mógł obsługiwać sieci w nowym standardzie 5G.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że pudełko, w którym Lenovo Z6 Pro trafi do klientów zaprojektowali projektanci odpowiedzialni za wygląd pochodni olimpijskiej na Igrzyskach w Pekinie w 2008 roku.

Źródło: GSMarena

Honor 20 Pro będzie tanim i nowoczesnym flagowcem?

Wcześniejszy wpis

Premiera OnePlus 7 zbliża się wielkimi krokami

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android