0

Magia liczb działa w świecie bardzo mocno. Producenci nie tylko sprzętu mobilnego ścierają się na każdym kroku – większą ilością obiektywów, więcej pamięci RAM, większe zagęszczenie pikseli. Każdy z tych szczegółów później jest mocno promowany i z nim identyfikowany dany model, szczególnie gdy jest „naj” w jakiejś kategorii. Dlatego też gdy powstają zestawienia najmocniejszych urządzeń w danym miesiącu stworzone przez między innymi AnTuTu każdy z producentów chciałby być na szczycie stawki. Który telefon jest najwydajniejszy?

Nie wiem czy kogoś zaskoczę odpowiedzią, ale według AnTuTu jest to Xiaomi Mi 9. Smartfon ten wykręcił wynik na poziomie 371423 punktów, kolejny w zestawieniu jest Galaxy S10 na Snapdragonie 855 i ten ma już nieco niższy wynik 358845 punktów. Podium zamyka vivo iQOO Monster z wynikiem 356004 punktów. Kolejne w zestawieniu są modele z linii Galaxy S10 działające pod kontrolą autorskiego układu Samsunga czyli Exynosach 9820. Później mamy urządzenia chińskiego producenta na Kirinach 980.

Jak sami widzicie w głównym zestawieniu mamy trzy podstawowe układy, które są najwydajniejsze na rynku – Snapdragon 855, Exynos 9820 oraz Kirin 980. Każdy z nich jest implementowany we flagowe smartfony, a różnice pomiędzy nimi nie są znaczące dla przeciętnego użytkownika. Paradoksem w tym wszystkim jest fakt, że jeden z najtańszych flagowców czyli Xiaomi Mi 9 wygrywa zestawienie, gdzie bije takie smartfony jak chociażby linię Samsunga Galaxy S10. Oczywiście takie zestawienia trzeba brać nieco z przymrużeniem oka ze względu na to, że nikt z nas nie doświadczy przy codziennym korzystaniu z telefonu różnicy rzędu np. 10 000 punktów w benchmarku AnTuTu.

Dajcie znać co sądzicie o podobnych zestawieniach, czy są miarodajne? Piszcie w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Xiaomi kończy wsparcie dla 7 swoich telefonów

Wcześniejszy wpis

Huawei P30 Pro – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android