0

Powiem szczerze, że na przestrzeni ostatnich kilku, kilkunastu tygodni otrzymujemy coraz więcej informacji przeciekowych o nowych smartfonach, które wydają się w pewien sposób unikać przetartego schematu. Wśród producentów urządzeń mobilnych nie było takich, którzy zdecydowali się na slider czy obracane obiektywy. Takich urządzeń jeśli już się pojawiały były to raczej eksperymenty, które na dłuższą metę nie przyjmowały się na rynek mobilnych technologii. Widać, jednak, że ta pojawią się nowe możliwości i trendy, bowiem coraz częściej słyszymy o urządzeniach ze sliderem i coraz więksi producenci telefonów przekonują się do takiego rozwiązania. Kolejnym jest Samsung i ich najnowszy Samsung Galaxy A90, który zdecydowanie ciężko nazwać kolejnym zwykłym smartfonem.

Według przeciekowych informacji Samsung Galaxy A90 ma zostać wyposażony w potrójny główny obiektyw, który notabene będzie odgrywał również wolę tego do selfie. Został on zaimplementowany w sliderze, gdzie dodatkowo cały obiektyw możemy obrócić. Jak cały mechanizm działać będzie w praktyce zobaczycie na poniższym wideo.

Jak sami widzicie rozwiązanie w praktyce wygląda naprawdę ciekawie i nie mogę się doczekać kiedy sam będę mógł Galaxy A90 przetestować. Jeśli chodzi o specyfikację głównego aparatu otrzymujemy główne „oczko” o matrycy 48 Mpx, drugi najpewniej szerokokątny 8 Mpx oraz trzeci z obiektywów to sensor ToF 3D. Całość na papierze wygląda przyzwoicie, ale uzupełniać go będzie duży 6,73 calowy wyświetlacz. Co najważniejsze bez żadnych wcięć, notchy, dziurek itd. Zostanie on wykonany w technologii Super AMOLED. Do tego dojdzie jeden z procesorów linii Snapdragon 700, 6 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Powiem szczerze, że Samsung jeśli faktycznie będzie tak się prezentował najnowszy Galaxy A90 zrobił ruch w bardzo dobrym kierunku. Nie dostaniemy kolejnego niemal identycznego smartfona z dziurką w ekranie, jednak taki model który będzie się wyróżniał spośród konkurencji. Liczę, że Koreańczycy rozsądnie wycenią swój telefon i nie będziemy musieli płacić grubo ponad 2000 zł za te ciekawe rozwiązanie. Jak Wam się podoba slider z obracanym aparatem? Jesteście zainteresowani Samsungiem Galaxy A90? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

Nowy koncept iPhone’a 11

Wcześniejszy wpis

Motorola przygotowuje telefon z poczwórnym głównym aparatem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android