0

Przed kilkoma dniami oficjalnie amerykański gigant z Cupertino zaprezentował światu nowe słuchawki AirPods. Nowe moim zdaniem to mocne nadużycie, Apple zdecydowało się na dokładnie identyczny design, a większość zmian to kosmetyka, która notabene niezbyt ma przeniesienie na dużo lepszą jakość dźwięku. Owszem mamy nowy chip, ale nowej jakości nie wprowadza. Ale jak to bywa w przypadku firmy z logiem nadgryzionego jabłka cena jest odpowiednio wysoka, dlatego warto się zastanowić czy wydając około 1000 zł na nowe słuchawki będziemy mogli je w ogóle naprawić.

Serwis specjalizujący się w sprawdzaniu czy dane urządzenie możemy w ogóle naprawić kategorycznie stwierdził, że nowe słuchawki AirPods nie naprawiamy. W poniższym materiale wideo punktuje bardzo dokładnie, że bez uszkodzenia zewnętrznych elementów nie jesteśmy w stanie dostać się do poszczególnych podzespołów, po drugie z recycklingiem słuchawek jest również duży problem. Po trzecie gdy baterie w słuchawkach przestaną już trzymać czeka nas wymiana AirPods na nowe, podobnie jak do pozostałej części podzespołów do baterii nie mamy w ogóle dostępu. W poniższym wideo zobaczycie jak wygląda proces dobierania się do bebeszków słuchawek Apple’a.

Paradoksem jest w tym wszystkim fakt, że jakiś czas temu słuchawki od Koreańczyków również „testował” ten sam serwis. Najnowsze Galaxy Buds stały się najbardziej „reperowalnymi” słuchawkami jakie mieli w dłoniach, a zakładając że kosztują mimo wszystko nieco mniej wydaje się dobrym argumentem by się w nie zaopatrzyć.

Samsung Galaxy S8 zaktualizowany dwukrotnie w tym miesiącu

Wcześniejszy wpis

Jaki telefon do 2000 złotych wybrać?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS