0

Pierwsze informacje na temat najnowszej wersji nakładki chińskiego producenta otrzymaliśmy na początku bieżącego roku. Tak na dobrą sprawę dowiedzieliśmy się, że powstaje, a sama premiera nakładki nie została jeszcze konkretnie ustalona. Jednak znając kalendarz wydawniczy Xiaomi najpewniej zyskamy MIUI 11 pod koniec wakacji. Jakie nowości ze sobą ma przynieść MIUI 11?

Przede wszystkim Xiaomi wspomniało o odświeżeniu wszystkich ikon systemowych, mają być bardziej zunifikowane i spójne. Dzięki czemu wygląd samej nakładki nie zmieni się diametralnie, lecz możemy liczyć na lifting. Według zapewnień Chińczyków zmiany pod tym względem mają być największe od 2014 roku kiedy to zostało wydane MIUI 6. Podchodzę do tego typu zapewnień nieco z dystansem, osobiście nie nastawiałbym się na jakąś rewolucję, moim zdaniem będzie to bardziej ewolucja. Nowością z której ucieszą się posiadacze mniej pojemnych baterii z całą pewnością będzie tryb ekstremalnego oszczędzania energii, dzięki niemu możemy wyłączyć wszystkie funkcje telefonu za wyjątkiem połączeń głosowych i SMSów, a wyświetlany obraz będzie monochromatyczny. Jest to znane rozwiązanie, które już od jakiegoś czasu jest dostępne na konkurencyjnych modelach, jednak z całą pewnością będzie to dobre rozwiązanie.

W ostatnim czasie mocno zyskały na popularności tryby ciemne tzw. Dark mode w różnych aplikacjach czy platformach. Xiaomi ma pod tym względem również nie odstawać od konkurencji i zamierza go usprawnić, najpewniej zmiany będą dotyczyć przede wszystkim kompatybilności z innymi aplikacjami, a także możliwości jego personalizacji. Zmian doczeka się również pasek statusu, który nieraz płatał figle użytkownikom smartfonów Xiaomi. Według zapewnień producenta problemy  z tym elementem mają się już skończyć.

Zadebiutował Huawei P30 Lite – nowy król średniej półki?

Wcześniejszy wpis

Samsung prezentuje tablet z S-Penem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android