0

Fanom Wiedźmina nie trzeba tłumaczyć czym tak właściwie jest Gwint. Nasze rodzime studio powołało w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon prostą grę karcianą, która spodobała się na tyle samym graczom, że Ci zaczęli tworzyć petycję o stworzenie pełnoprawnej produkcji na bazie karcianki z Wiedźmina. CD Projekt RED posłuchał głosu fanów i nieco odleglejszym terminie przygotował samodzielną grę, która nie zdobyła już tak ogromnej rzeczy fanów co sam Wiedźmin 3.

Gwinta cechuje przede wszystkim prostota, nie mamy bardzo rozbudowanych schematów działania, choć po ostatnich zmianach gra nabrała pod tym względem rumieńców. Jednak by zaznajomić się z podstawą rozgrywki wystarczy dosłownie jedna partyjka, a później zaczynamy działać i kombinować jak się uporać z przeciwnikiem. Gra początkowo wyszła na konsole obecnej generacji czyli Xboxa One oraz Playstation 4, a także na komputerach osobistych. Wczoraj dowiedzieliśmy się oficjalnie, że polski producent zamierza rozszerzyć listę platform na których będzie można zagrać w Gwinta o mobilne platformy czyli iOS oraz Androida. Według pierwszych informacji jeszcze w bieżącym roku zagramy w Gwinta na iOS, a nieco później na urządzeniach działających pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem.

Mam osobiście nadzieję, że całość będzie działać równie dobrze co mobilne wersje Heartstone’a, gdzie nieraz łapałem się na partyjce w czasie drogi do pracy. Taki mobilny Gwint może być bardzo dobrym „zapychaczem” czasu. Co sądzicie o posunięciu CD Projekt RED? Będziecie grać w mobilnego Gwinta?

Samsung Galaxy A70 zaprezentowany oficjalnie

Wcześniejszy wpis

Zadebiutował Huawei P30 Lite – nowy król średniej półki?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android