0

Podczas niedawnych targów MWC w Barcelonie Sony zaprezentowało pierwsze modele z wyświetlaczami o proporcjach 21:9, pozwalających wyświetlać obraz w kinowych proporcjach. Sony Xperia 10 i 10 Plus są już dostępne w sprzedaży, a już niedługo do oferty powinna dołączyć także flagowa Xperia 1. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo na rynku powinna zadebiutować Xperia 10 Ultra. Będzie to kolejny model wyposażony w jeszcze większy wyświetlacz o proporcjach 21:9.

Według najnowszych informacji Xperia 10 Ultra otrzyma wyświetlacz o przekątnej aż 7 cali. Mimo wydłużonych proporcji telefon i tak będzie bardzo duży. Bryła urządzenia ma przypominać mniejsze modele. W górnej części znajdzie się podwójny aparat główny, a nad nim dioda doświetlająca. Ramki znajdujące się na bokach, oraz pod wyświetlaczem będą bardzo wąskie. Szersza będzie jedynie ta nad ekranem, ponieważ umieszczone zostaną na niej kamera do selfie, głośnik do rozmów i niezbędne czujniki. Na prawej krawędzi umieszczone będą natomiast przyciski zasilania, regulacji głośności i skaner odcisku palca. Japończycy nie rezygnują również ze złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm, które znajdzie się na górnej krawędzi. Na spodzie umieszczone zostaną głośniki, oraz port USB typu C.

Sony Xperia 10 Ultra otrzyma procesor Snapdragon 710, 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Model ten będzie więc pozycjonowany w górnej części średniej półki cenowej. W związku z tym cena w Polsce może przekroczyć 2000 zł.

Źródło: Pricekart

Jak będzie wyglądała Motorola Moto Z4?

Wcześniejszy wpis

Sony Xperia XZ3 w DxOMark

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android