0

Sony to jeden z najbardziej cenionych producentów obiektywów. Z rozwiązań Japończyków korzysta wielu dużych producentów telefonów komórkowych. Smartfony tego producenta nie znajdują się jednak ostatnio w czołówce urządzeń wykonujących najlepsze fotografie. Dobitnie potwierdza to opublikowany dzisiaj wynik, jaki w rankingu DxOMark uzyskał jeden z topowych telefonów Sony – Xperia XZ3.

Telefon ten otrzymał jedynie 79 punktów, co plasuje go na 22 miejscu w ogólnym rankingu. Taki sam wynik osiągnął Samsung Galaxy A8, czyli urządzenie z wyższej części średniej półki cenowej. Wyżej uplasowały się natomiast takie urządzenia jak Samsung Galaxy S6 Edge z 2015 roku, czy o wiele tańszy Pocophone F1.

W przypadku zdjęć, Xperia XZ3 została pochwalona za dobrą ekspozycję, poprawne odwzorowywanie kolorów, dobry balans bieli i dokładny autofocus. Testerzy zauważyli jednak liczne artefakty i szumy, przez co za wykonywane fotografie urządzenie otrzymało jedynie 76 punktów.

Nieco lepiej wypadły nagrywane za pomocą tego telefonu filmy. Specjaliści docenili skuteczną stabilizację, dobrą ekspozycję, oraz dokładny autofocus. Zwrócili jednak uwagę na niską szczegółowość filmów nagrywanych w słabszych warunkach oświetleniowych.

Sony Xperia XZ3 posiada pojedynczy aparat główny. Zastosowany obiektyw charakteryzuje się rozdzielczością 19 Mpx i światłem f/2.0. Flagowe telefony wyposażone w pojedynczy aparat główny są obecnie rzadko spotykane. Dodatkowe obiektywy pozwalają na uzyskanie lepszego rozmycia tła, uzyskania wyraźniejszych zdjęć, lub ujęcie szerszego kadru. Na pewno brak dodatkowego obiektywu miał wpływ na niezbyt wysoki wynik Xperii XZ3 w teście DxOMark. Wyższego wyniku można więc oczekiwać od najnowszego flagowca Sony – Xperii 1, która posiada aparat składający się z trzech obiektywów.

Zdjęcie wykonane ocenianym modelem możecie zobaczyć w recenzji na Mobileworld24.

Źródło: DxOMark

Xperia 10 Ultra – Sony szykuje olbrzyma z ekranem 21:9?

Wcześniejszy wpis

Redmi Note 7 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy