0

Amerykański gigant ma dosyć specyficzne podejście prezentacji swoich najnowszych urządzeń. Jesteśmy przyzwyczajeni, że na długo przed oficjalną premierą urządzenia pojawiają się w internecie kolejne przeciekowe informacje. W przypadku najnowszego urządzenia do tej pory nie mieliśmy żadnych przecieków, po prostu Amazon zaprezentował światu najnowszy czytnik w podstawowej wersji.

Największą nowością w przypadku nowego Kindle’a w podstawowej wersji jest podświetlenie ekranu. Do tej pory ten „ficzer” był używany jedynie w droższych urządzeniach – Kindle Paperwhite. Jakie w takim razie są różnice pomiędzy konkretnymi modelami? Kindle w tej wersji będzie wyposażony w ekran o przekątnej 800×600 pikseli co przekłada się 166 ppi. Mocniejsze urządzenia mają blisko dwukrotnie wyższą rozdzielczość. Wbudowanej pamięci wewnętrznej w przypadku tego modelu mamy dokładnie 4 GB, jednak w praktyce dla samego użytkownika będzie dostępne około 3 GB. Czytnik w przeciwieństwie do wyższych modeli nie jest wodoodporny, choć to akurat nie powinno nikogo dziwić. Kindle jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych białej oraz czarnej.

Kindle jest dostępny w Amazonie zarówno z reklamami jak i bez nich. Za pierwszą zapłacimy 79,99 euro, w przypadku wersji bez reklam koszt zwiększa się o 10 euro czyli 89,99. Co w przeliczeniu na złotówki i dodaniu wszelkich podatków całkowity koszt to około 400 zł. Jak na razie do Polski nie jest wysyłana wersja z reklamami.

Najnowszy Kindle nie jest rewolucją. Podnosi poprzeczkę jeśli chodzi o czytniki e-booków, bowiem w standardzie jest wyposażony w podświetlenie, choć z drugiej strony za 120 euro zakupimy dużo bogatszy Kindle Paperwhite 4 generacji, który prócz lepszego ekranu i wodoodporności ma kilka pomniejszych bajerów.

Źródło: informacja prasowa

Sony Xperia L3 – recenzja

Wcześniejszy wpis

Call of Duty wkrótce pojawi się na smartfonach

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy