0

Słuchawki amerykańskiego giganta z Cupertino początkowo gdy pojawiły się na rynku nie były zbyt ciepło przyjęte. Dosyć specyficzny design i wygórowana cena nie były czynnikami, które w znacznym stopniu przyciągnęłyby kolejnych klientów. Jednak widać po ilości sprzedanych egzemplarzy, że mimo wszystko AirPods przyjęły się na rynku i sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

AirPods to tak właściwie pierwsze bezprzewodowe słuchawki sygnowane logiem nadgryzionego jabłuszka. W samym ubiegłym roku sprzedano ich 35 milionów egzemplarzy. Takim wynikiem nie może się pochwalić żaden z producentów słuchawek, czego dowodem jest poniższy wykres.

Co prawda zainteresowanie ze strony klientów słuchawkami AirPods jest nieznacznie wyższe niż chociażby słuchawek Sony czy Samsunga, ale mimo wszystko jeden jak i drugi producent mają więcej różnych modeli w ofercie, a Apple tak właściwie tylko jeden model. Od premiery słuchawek amerykańskiego giganta na rynku pojawiło się wiele podobnych rozwiązań między innymi od Xiaomi, które są zauważalnie tańsze od oryginałów. Z drugiej strony w najbliższym czasie może w znacznym stopniu wzrosnąć sprzedaż AirPods ze względu na pojawienie się na rynku ich następcy. Według przeciekowych informacji zostaną oficjalnie zaprezentowane już 26 marca bieżącego roku na konferencji Apple. Jaka będzie ich specyfikacja jak na razie nie wiemy, ale sugerowana cena ma zostać ustalona na poziomie 199 dolarów amerykański co w przeliczeniu na złotówki i dodaniu podatków będzie najpewniej kwotą około 1000 zł. Nadal drogo, ale za markę jaką jest Apple od lat się płaci duże pieniądze.

Korzystacie z AirPods na co dzień? Czy jednak korzystacie z alternatywnego rozwiązania od innego producenta? Dajcie znać w komentarzach.

OnePlus 7 na pierwszym filmie

Wcześniejszy wpis

ZTE prezentuje ciekawy koncept smartfona

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS