0

Xiaomi jakiś czas temu zapowiedziało podniesienie cen swoich urządzeń. Co nieco poruszyło świat technologiczny, bowiem do tej pory urządzenia chińskiego producenta tak na dobrą sprawę były bezkonkurencyjne jeśli chodzi o swoje kategorie cenowe. Dowodem tego stanu rzeczy jest chociażby ostatnia rodzima premiera Xiaomi Mi 9, który oficjalnie będzie dostępny w podstawowej wersji za 1899 zł, co jest naprawdę świetną ceną i w tej chwili próżno szukać flagowca, który miałby te możliwości w podobnej cenie. Jednak moim zdaniem podniesienie cen ma na celu wygospodarowanie półki dla flagowców submarki Xiaomi – Redmi. Dzięki temu dostaniemy flagowce Redmi w cenie aktualnych „zwykłych” z linii Mi, a natomiast te podstawowe będą bardziej marką premium. Myślę, że finalnie nie stracimy, a tylko zyskamy jeszcze szerszą gamę urządzeń.

Składany telefon od Xiaomi będzie najpewniej najdroższą propozycją tego producenta. Jednak mimo wszystko blisko połowę tańszą od konkurencyjnych rozwiązań. Według przeciekowych informacji Xiaomi Fold czy Xiaomi Flex (obie wersje jak na razie są najczęściej używane w stosunku do tego modelu), będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych w cenie 999 dolarów czyli około 3850 zł, europejska cena zapewne będzie wyższa i przekroczy barierę 4000 zł, ale mimo wszystko w tych cenach możemy u konkurencji co najwyżej zakupić „zwykłego” flagowca. W takim razie gdzie tak duże oszczędności w stosunku do pozostałych składanych telefonów? Xiaomi zdecydowało się na zakup wyświetlaczy od Visionex Technology, dzięki temu zaoszczędziło nieco na całym urządzeniu.

xiaomi flex

Nowością w porównaniu do pozostałych urządzeń składanych jest w Xiaomi Flex podwójnie składany wyświetlacz. Rozwiązanie wygląda ciekawe i daje spore możliwości personalizacji i zabawy. Oczywiście gdy urządzenia trafią pod strzechy okaże się faktycznie ile w nich jest dobrych rozwiązań, jednak z całą pewnością chiński producent nie zamierza w tym kontekście pozostawać w tyle, a też zdecydowanie więcej ludzi będzie mogło sobie pozwolić na zakup telefonu za 4000 zł niż za blisko 8000 zł. Co sądzicie o najnowszych urządzeniach chińskiego producenta? Jesteście w stanie wydać blisko 4000 zł na składany telefon? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Huawei P30 – wygląd i specyfikacja nie jest już tajemnicą

Wcześniejszy wpis

OnePlus 7 na pierwszym filmie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android