Znamy pełną specyfikację Oppo Reno

0

Niedawno Oppo zapowiedziało wprowadzenie na rynek nowej linii smartfonów o nazwie Reno. Pierwszy model z tej serii ma być flagowcem z prawdziwego zdarzenia. Poszczególne elementy specyfikacji nadchodzącego urządzenia poznaliśmy za pośrednictwem chińskiego portalu mikroblogowego Weibo.

 

Sercem Oppo Reno będzie jeden z najwydajniejszych mobilnych procesorów na rynku – Qualcomm Snapdragon 855. W zależności od wersji będzie on współpracował z 8 GB, 10 GB lub nawet 12 GB pamięci RAM. W podstawowej wersji na dane użytkownika przeznaczone będzie 256 GB. Bateria będzie miała pojemność 4065 mAh. Energię będzie można uzupełnić korzystając z szybkiego ładowania Super VOOC o mocy 50W. Dodatkowo w urządzeniu znajdzie się moduł NFC umożliwiający wykonywanie płatności tą metodą.

Na froncie urządzenia będzie znajdował się wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli, obsługujący technologię HDR 10+. Stosunek powierzchni ekranu do przedniego panelu urządzenia ma wynosić aż 93,1%. Wyświetlacz ten ma być chroniony przed uszkodzeniami za pomocą powłoki Gorilla Glass 6. Z przednim panelem będzie także zintegrowany skaner odcisku palca. Oppo chwali się, że powierzchnia do której przykłada się palec, będzie 15 razy większa niż w konkurencyjnych modelach.

Ważną zaletą Oppo Reno mają być możliwości fotograficzne. Selfie będzie można wykonać dzięki nowemu sensorowi Sony IMX 510 o rozdzielczości 32 Mpx. Na pleckach znaleźć się mają trzy obiektywy. Najważniejszym z nich będzie Sony IMX 586 o rozdzielczości 48 Mpx. Drugim będzie szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 120 stopni, a trzeci z zastosowanych obiektywów ma pozwalać na uzyskanie bezstratnego, 10-krotnego zoomu optycznego. Dodatkowo Oppo Reno ma posiadać dedykowany tryb poprawiający jakość zdjęć wykonywanych w słabych warunkach oświetleniowych. Urządzenie ma także posiadać gradientową obudowę, mieniącą się kilkoma kolorami.

Premiera modelu została zapowiedziana na 10 kwietnia. Razem z podstawowym wariantem Oppo Reno zobaczymy wtedy także jego dwie specjalne edycje. Na chwilę obecną nie wiadomo czy Oppo zdecyduje się wprowadzić ten model do sprzedaży w Polsce, ale jeśli tak się stanie to zainteresowani będą musieli przygotować się na wydanie około 4000 zł (w Chinach ceny mają wahać się od 4999 do 6999 juanów).

Źródło: Weibo, GizChina