Pierwsze przecieki na temat Samsunga Galaxy A40

0
samsung logo

W bieżącym roku koreański producent chce odświeżyć swoją linię urządzeń ze średniej półki. Po pierwsze zmiana oznaczeń, teraz będą to dwucyfrowe liczby, jedynie przedrostek „A” pozostaje na swoim miejscu. Z drugiej strony widać już po pierwszych urządzeniach, że w tym roku Samsung chce również powalczyć ceną z pozostałymi producentami, przede wszystkimi chińskimi. Jak w takim razie prezentuje się Galaxy A40?

Pełnej specyfikacji Samsung Galaxy A40 nie poznaliśmy, ale ostatnie informacje związane z tym modelem nieco nam przybliżają całe urządzenie. Sercem smartfona ma zostać Exynos 7904 wraz z 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Dodatkowo można ją rozszerzyć przy pomocy karty pamięci microSD. Jeśli chodzi o sam ekran do naszej dyspozycji Koreańczycy oddadzą nam ekran o przekątnej 5,7 cala, co na dzisiejsze standardy wydaje się całkiem przystępnym rozwiązaniem. Aktualnie coraz więcej urządzeń grubo przekracza barierę 6 cali, więc ten model będzie całkiem kompaktowy. Niestety pełnej specyfikacji technicznej np. dotyczącej samych aparatów jak na razie nie mamy.

Jeden z zagranicznych serwisów wskazuje, że przewidywana cena tego urządzenia w Europie to 249 euro. Zakładając podatki i przelicznik walut to myślę, że finalnie cena w Polsce tego urządzenia może oscylować w granicy 1200 zł. Sumarycznie w tym roku poznamy aż 9 modeli z linii Galaxy A.

Źródło: gsmarena.com