Redmi Go trafił do sprzedaży w Polsce

0
redmi go

Xiaomi ma bardzo rozbudowane portfolio. Od początku roku mieliśmy okazję poznać już co najmniej kilka różnych urządzeń, a ostatnie doniesienia jednoznacznie wskazują, że Chińczycy nie zamierzają zwalniać tempa. W tym roku mogliśmy poznać między innymi Xiaomi Mi 9, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro czy Redmi Go. Właśnie ten ostatni model trafił na nasze rodzime półki sklepowe.

Dla przypomnienia Redmi Go to smartfon budżetowy przygotowany z myślą dla tych, którzy korzystają z telefonu przede wszystkim do dzwonienia SMSowania i podstawowych funkcji pełnoprawnych smartfonów. Redmi Go działa pod kontrolą specjalnie przygotowanej wersji Androida tzw. Go Edition. Mamy w nim usunięte wszystkie najbardziej zasobożerne fajerwerki na rzecz płynniejszego działania i lepszej optymalizacji urządzenia. W przypadku Redmi Go mamy do czynienia z ekranem o przekątnej 5 cali i pracuje on z maksymalną rozdzielczością HD czyli 1280×720 pikseli. Do tego dochodzi 1 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, którą bez przeszkód można rozszerzyć przy pomocy karty pamięci aż do 128 GB. Sercem urządzenia jest niskobudżetowy procesor od Qulcomma czyli Snapdragon 425. Specyfikację uzupełnia bateria o pojemności 3000 mAh, pojedynczy główny aparat o matrycy 8 Mpx . Całość ma działać pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 8.1 w wersji Go Edition.

Telefon jest dostępny w sieci komórkowej Play, a także na wolnym rynku. Został rozsądnie wyceniony na kwotę 349 zł. Zakładając, że za te pieniądze otrzymujemy podstawową specyfikację i zoptymalizowany pod nią system, całość w praktyce powinna się bardzo dobrze sprawować.