0

Sony w bieżącym roku podeszło do tematu swoich smartfonów nieco na nowo. Mamy odświeżony design, bardziej panoramiczne – kinowe wyświetlacze. Te zmiany mogą się podobać jednak jak w praktyce przekonamy się czy mają sens gdy pierwsze modele z tej linii trafią na nasze rodzime półki sklepowe. Jednak ostatnie doniesienia wskazują, że najmocniejszy ze smartfonów z tej linii może pojawić się dopiero za kilka miesięcy, a jego przedsprzedaż już wystartowała. Podejście dosyć nietypowe.

Pod względem specyfikacji Xperia 1 broni się jak w sumie każdy w ostatnim czasie zaprezentowany flagowiec. Mamy podstawowy zestaw czyli Snapdragon 855 wraz 6 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Jednak największą nowością w przypadku smartfonów japońskiego producenta jest zdecydowanie ekran i proporcje 21:9, dzięki nim wyświetlacz jest jeszcze bardziej kinowy niż 18:9. Z drugiej strony brakuje czytnika linii papilarnych w ekranie, wyjścia słuchawkowego minijack 3,5 mm, a także kilku pomniejszych elementów. W takim razie na jaką kwotę została wyceniona Xperia 1? Według jednego z brytyjskich sklepów za podstawową wersję 6 GB RAM oraz 128 GB ROM zapłacimy 849 funtów co w przeliczeniu na złotówki daję kwotę około 4200 zł, drogo choć z drugiej strony konkurencyjny model Samsunga jest jeszcze 100 zł droższy. Cena w tym wszystkim można powiedzieć jest dosyć standardowa, jednak to co najbardziej dziwi to czas realizacji zamówień. Według tego sklepu urządzenia zostaną rozesłane do klientów dopiero w maju bieżącego roku czyli za około 2 miesiące. Trochę późno zważywszy, że do tego czasu tak właściwie wszystkie konkurencyjne flagowce zostaną zaprezentowany i pojawiają się już na sklepowych półkach.

Co sądzicie o tak długim czasie oczekiwania na urządzenie? Jesteście zainteresowani ofertą przedsprzedaży najnowszych telefonów od japońskiego producenta? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

Poznaliśmy specyfikację Xiaomi Black Shark 2

Wcześniejszy wpis

Facebook testuje nowy wygląd aplikacji na Androidzie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android