Huawei P30 Lite zadebiutuje już za kilka dni

0

Chiński producent, mowa tutaj oczywiście o Huawei, ma dosyć specyficzną dendencję do prezentowania swoich średniopółkowych urządzeń bazujących na linii flagowców jeszcze przed oficjalną premierą najmocniejszych smartfonów z tej linii. Jakiś czas temu mieliśmy okazję poznać przed premierą Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro odchudzoną wersję Huawei Mate 20 Lite. Podobnie może sytuacja wyglądać z tegorocznymi flagowcami i średniakami. Bowiem pojawiły się przeciekowe informacje, że wcześniej wspominany model czy Huawei P30 Lite zadebiutuje już za kilka dni, a dodam, że jego potężniejsi bracia zostaną zaprezentowani światu pod koniec marca bieżącego roku.

Kiedy w takim razie możemy oczekiwać premiery Huawei P30 Lite? Najpewniej 14 marca, wtedy to poznamy Huawei Nove 4e, który jest pierwowzorem europejskiej wersji P30 Lite. W takim razie jaką będzie miał specyfikację ten model? Sercem urządzenia co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, będzie Kirin 710, do tego dochodzi 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM,  a także 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełnia duży 6,18 calowy wyświetlacz pracujący z maksymalną rozdzielczością Full HD+. W przypadku tego ekranu mamy notcha  w postaci niewielkiej łezki. Huawei P30 Lite zostanie wyposażony w potrójny główny aparat o matrycach 20 Mpx, 16 Mpx oraz 2 Mpx, a do tego przedni obiektyw będzie mógł się poszczycić matrycą o wielkości aż 32 Mpx. Do tego dochodzi bateria o pojemności 3340 mAh, a całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonego numerem 9.0 wraz z autorską nakładką Huawei – EMUI 9.0.1.

Pod względem specyfikacji Huawei P30 Lite będzie ciekawą, solidną propozycją od chińskiego producenta. Jeśli do tego dojdzie jeszcze rozsądna cena to nie Huawei może mieć w swoim portfolio kolejny sprzedażoy hit. Wy czekacie na najnowsze smartfony od chińskiego producenta? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com