Vivo X27 – średniak z flagowymi technologiami?

Vivo to chińska firma, która wprowadziła na rynek kilka telefonów z przełomowymi rozwiązaniami, takimi jak skaner odcisku palca zintegrowany z przednim panelem, czy wysuwany aparat do selfie, który pozwala na uzyskanie pozbawionego szerokich ramek i wcięcia wyświetlacza. To ostatnie rozwiązanie można znaleźć między innymi w zaprezentowanych niedawno modelach V15 i V15 Pro. Kolejnym urządzeniem, które może być wyposażone w chowaną kamerę do selfie będzie Vivo X27.

Design urządzenia będzie nawiązywał do wymienionych wcześniej telefonów. Niemal cały front urządzenia będzie wypełniał ekran o przekątnej 6,39 cala, o rozdzielczości Full HD+ (2340×1080 pikseli). Wyświetlacz zostanie wykonany w technologii AMOLED i będzie z nim zintegrowany skaner odcisku palca. Na górnej ramce urządzenia znajdzie się wysuwany, pojedynczy aparat do selfie o rozdzielczości 16 Mpx. Na pleckach zostaną natomiast umieszczone, jeden pod drugim, trzy obiektywy. Najważniejszy z nich będzie mógł wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 48 Mpx, a dodatkowe 12 Mpx i 5 Mpx.

Sercem urządzenia będzie Snapdragon 710, wspomagany przez 8 GB pamięci RAM. Vivo X27, w zależności od wersji, będzie posiadał 128 GB lub 256 GB miejsca na dane użytkownika. Energii do działania ma dostarczać bateria o pojemności 3920 mAh, którą będzie można naładować, korzystając z technologii szybkiego ładowania 22,5W. Po wyjęciu z pudełka telefon ma działać pod kontrolą Androida 9 Pie.

Premiera Vivo X27 została zapowiedziana na 19 marca i wtedy zapewne poznamy pozostałe funkcje urządzenia. Niestety, podobnie jak inne telefony tego producenta, Vivo X27 także prawdopodobnie nie będzie oficjalnie dostępny w Europie.

Źródła: GSMarena, /LEAKS

More Stories
Pierwsze benchmarki TEGRY K1