0

Zaprezentowany niedawno Samsung Galaxy Fold to pierwszy dopracowany telefon ze składanym wyświetlaczem, który już niedługo powinien trafić do sprzedaży. Urządzenie posiada dwa wyświetlacze –  większy z nich można złożyć do środka, a wtedy telefon można obsługiwać za pomocą mniejszego. Inni producenci mają jednak odmienne wizje składanych urządzeń. Samsung również nie zamierza trzymać się tylko tej jednej koncepcji i według najnowszych informacji przygotowywane są już kolejne składane telefony Samsunga.

Jedna z konstrukcji z elastycznym ekranem nad którą pracują Koreańczycy ma być bardzo podobna do urządzenia największego konkurenta Samsunga – Huawei Mate X. Telefon ten ma być wyposażony w jeden duży, zginany ekran. W odróżnieniu od Galaxy Fold w takim modelu nie trzeba stosować dodatkowego wyświetlacza. Wykorzystuje się albo cały panel, albo (po złożeniu) tylko jedną z jego części.

Druga koncepcja zakłada stworzenie urządzenia podobnego do telefonu z klapką, gdzie ekran byłby składany do wewnątrz, podobnie jak w Galaxy Fold. Taki telefon mógłby dołączyć do, sprzedawanej jedynie na azjatyckim rynku, serii Galaxy W.

W najbliższym czasie powinniśmy poznać nie tylko kolejne składane telefony Samsunga. Swoje pomysły mogą niedługo pokazać również Xiaomi, Oppo i Motorola. Tak zaawansowane prace nad kolejnymi składanymi urządzeniami w obozach wielkich producentów wskazują na to, że mają oni nadzieję, że nie będzie to jedynie chwilowa moda, ale już za kilka lat składane urządzenia zastąpią smartfony w obecnej forme. Samsung chciałby również zgarnąć dla siebie dużą część rynku składanych wyświetlaczy, po które będą sięgać pozostali producenci w swoich składanych konstrukcjach.   

Źródło: BGR

 

Jaki będzie Samsung Galaxy Note 10?

Wcześniejszy wpis

TP-Link Neffos C9 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy